Najneobľúbenejší slovenský politik do diskusie? Dvaja opoziční poslanci v tom majú jasno. Fico to nie je

9. 2. 2019 17:00

V sobotnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy sa stretol predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR Róbert Madej (Smer – SD) s členom toho istého výboru Ondrejom Dostálom z klubu SaS. Ich debatu na tému voľby kandidátov na ústavných sudcov moderovala Marta Jančkárová. Najmä v závere relácie sa debata „zvrhla“ na neriadený súboj rečníkov.

Najneobľúbenejší slovenský politik do diskusie? Dvaja opoziční poslanci v tom majú jasno. Fico to nie je
Foto: TASR
Popis: Robert Fico a Róbert Madej
reklama

Myšlienka „pravda je len jedna“ v politike príliš nefunguje, tobôž nie v tej slovenskej a už vôbec nie v prípade, ak ide o slovné prestrelky medzi našou koalíciou a opozíciou. V situácii, keď každý každého takpovediac chytá za slovo, pomyselnú pravdu zahaľuje dymová clona, ktorú má problém prekuknúť neraz aj ten najbystrejší pozorovateľ z radov ľudu, teda voličov.

Niečo v tomto duchu sa udialo v dnešnej (z 9. februára 2019 – pozn. red.) diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy, keď si svoje presadzoval poslanec Smeru Róbert Madej a poslanec z klubu SaS Ondrej Dostál.

Ich debata sa predovšetkým v závere zmenila na slovnú prestrelku, keď Madej obviňoval opozíciu zo šikany Fica ako kandidáta na ústavného sudcu, o čom, samozrejme, jeho protivník nechcel ani len počuť. Skákali si do reči jedna radosť, pričom najmenej sa z celej situácie tešila moderátorka, ktorá len s ťažkosťami zvládala či skôr nezvládala ukončiť naštartovaných diskutérov. Nepočítali sme, kto komu koľkokrát do reči skočil, isté však je, že nešlo len o jednostrannú záležitosť.

Opozičný poslanec Dostál po diskusii zverejnil status, v ktorom svojim priateľom na sociálnej sieti napísal: „Sebakriticky uznávam, že pred ďalšou mediálnou diskusiou s predsedom Madejom by som si mal už konečne prečítať tú príručku 158 spôsobov, ako reagovať na skákanie do reči."

Dostálov post komentoval aj Ján Marosz z OĽaNO, ktorý si zaspomínal na debatu so smerákom Madejom: „Aj ja som ho zažil v diskusii, už nikdy viac. Nič nepovedať, skákať do rečí a potom rozvláčne hovoriť o ničom. Taký je súdruh Madej. Zvládal si to dnes s prehľadom! Volič je múdry.“

Nuž, zdá sa, že minimálne títo dvaja opoziční politici majú jasno v tom, ktorý politik by si zaslúžil cenu za najmenej obľúbeného partnera do diskusie. Teda aspoň z ich pohľadu. Ak si náhodou archívny záznam predmetnej diskusnej relácie vypočujete, možno s nimi budete súhlasiť. A možno nie.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Disciplinárne konanie s Trnkom odročili

21:30 Disciplinárne konanie s Trnkom odročili

Disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR odročila ústne pojednávanie s bývalým generálny…