Na šéfku volebnej komisie mal zaútočiť migrant, informuje Moskva

7. 9. 2019 21:31

Polícia Podmoskovskej oblasti zadržala osobu podozrivú z prepadnutia predsedníčky ruskej Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Elly Pamfilovovej. Informovala o tom v sobotu podľa agentúry RIA Novosti hovorkyňa ministerstva vnútra Irina Volková.

Na šéfku volebnej komisie mal zaútočiť migrant, informuje Moskva
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka.
reklama

 Zadržaný sa narodil v roku 1983 a má pochádzať z jednej z republík Strednej Ázie. Agentúra Interfax s odvolaním sa na nemenovaný zdroj neskôr uviedla, že ide o migranta z Kazachstanu, ktorý sa k činu priznal.

Povedal, že do Ruska prišiel pred niekoľkými rokmi a pracoval v rôznych zamestnaniach až dovtedy, kým nestratil svoje doklady. Potom pracoval len príležitostne a bol nútený žobrať a páchať drobné krádeže.

V Pamfilovej dome len hľadal nejaké jedlo. K incidentu došlo v noci na piatok v obci Istra nachádzajúcej sa v Podmoskovskej oblasti.

Do domu Pamfilovovej sa vlámal neznámy muž v maske, ktorý na ňu niekoľkokrát zaútočil paralyzérom a následne ušiel. Šéfka ÚVK nebola zranená a v piatok pokračovala vo svojom naplánovanom pracovnom programe.

Pamfilovová patrí k tým predstaviteľom volebných úradov v Rusku, ktorí podporili rozhodnutie nepovoliť účasť viacerých opozičných kandidátov vo voľbách do Moskovskej mestskej dumy, keďže nesplnili formálne podmienky pre registráciu kandidátov — nepredložili napríklad dostatok platných podpisov svojich podporovateľov.

Opozícia v reakcii na ich vylúčenie zorganizovala od 14. júla v Moskve niekoľko masových protestov a žiadala slobodné voľby. Išlo o úradne nepovolené akcie a polícia a Národná garda ich rozohnali aj s použitím násilia.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…