Na nové projekty pre Rómov pôjde 640-tisíc eur. Prečítajte si, na čo ich môžu minúť

18. 12. 2015 12:10

Na 81 projektov pre Rómov vyčlenil Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity 640-tisíc eur. Podporiť projekty sa rozhodlo ministerstvo vnútra (MV) na základe odporúčania komisie zloženej zo zástupcov viacerých rezortov, informoval tlačový odbor ministerstva vnútra.

Na nové projekty pre Rómov pôjde 640-tisíc eur. Prečítajte si, na čo ich môžu minúť
Foto: ReproFoto: youtube
Popis: Ilustračné foto: rómska osada neďaleko obce Rudňany

Z dotačnej schémy na podporu sociálnych a kultúrnych potrieb a riešenia mimoriadne nepriaznivých situácií rómskych komunít tak úrad podporí projekty zamerané na vznik nových komunitných centier, prístup k pitnej vode, budovanie kanalizácie a kanalizačných prípojok, cestnú komunikáciu. Podporené však budú i deratizačné, dezinfekčné a dezinsekčné projekty v marginalizovaných rómskych komunitách, rovnako aj misijná práca v rómskych komunitách a stredné školy, ktoré navštevujú žiaci z rómskych komunít. 

V termíne úrad rómskeho splnomocnenca prijal 249 žiadostí o poskytnutie dotácie. Päť žiadostí nesplnilo kritériá, a tak ich z ďalšieho hodnotenia vylúčili. V budúcom roku bude Výzva na podporu sociálnych a kultúrnych potrieb a riešenia mimoriadne nepriaznivých situácií rómskej komunity zameraná na podporu komunitných centier, materských škôl, misijnú prácu ako aj podporu športovcov pochádzajúcich z rómskych komunít. Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity ju zverejní v januári na internetovej stránke.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Akcia Špitál: Obvinenie štatutára popradskej nemocnice z brania úplatkov

16:40 Akcia Špitál: Obvinenie štatutára popradskej nemocnice z brania úplatkov

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol v súvislosti s utorkovou (28. 1.) akciou …