Na Slovensku vznikajú ďalšie politické strany. Vieme, ktoré to sú

30. 4. 2017 15:47

Budúcnosť občanov Slovenska, sk.e-demokratia, Úsmev Slovensko. Takto by sa chceli volať nové politické strany, pre ktoré ich prípravné výbory začali zbierať podpisy. Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke ministerstva vnútra.

Na Slovensku vznikajú ďalšie politické strany. Vieme, ktoré to sú
Foto: SITA
Popis: Rokovacia sála Národnej rady - ilustračné foto
reklama

Pridali sa tak k ďalším, ktoré zber podpisov oznámili už dávnejšie. Medzi inými napríklad vznikajúca strana NAJ. Jej zakladatelia nedávno informovali, že majú 9-tisíc podpisov a stranu by chceli zaregistrovať v júni. Na registráciu treba aspoň 10-tisíc podpisov od občanov.

Zámer založiť stranu oznámil ešte vlani v októbri Richard Rybníček, volať sa má TOSKA (tradícia, odbornosť, služba, komunikácia, ambicióznosť). Stále o registráciu nepožiadal. Stranu by chceli založiť aj Miroslav Beblavý s Jozefom Mihálom. Ambíciu zmeniť sa na politickú stranu má aj združenie Progresívne Slovensko.

Na Slovensku máme podľa ministerstva vnútra zaregistrovaných 153 politických strán a hnutí. Aktívnych je z nich okolo 60. Politické strany a hnutia na Slovensku vznikajú občas aj tak, že si niekto napríklad kúpi už existujúcu stranu a premenuje ju. Pokiaľ strana nevzniká kúpou a premenovaním už existujúcej, jej zakladatelia musia vyzbierať aspoň 10-tisíc podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splní všetky zákonné podmienky, ministerstvo ju zaregistruje.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…