Na Harvarde odhalili najväčších rasistov v Európe: K najmenej tolerantným národom patrí…

17.7.2017 8:01

Harvardská štúdia naznačuje, že Česi sú najväčší rasisti v Európe. Píše o tom server Forum24.cz.

Na Harvarde odhalili najväčších rasistov v Európe: K najmenej tolerantným národom patrí…
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia
Ako server informuje, projektu, ktorý vznikal od roku 2002 do roku 2015, sa malo zúčastniť vyše 280-tisíc európskych respondentov. Tým ukazovali tváre čiernej aj bielej pleti, ku ktorým mali priradiť pozitívne či negatívne hodnotenie. Česi vraj oveľa častejšie spájali figurantov tmavej pleti so slovom zlý.
 
Ako potom uviedli psychológovia, ukazujú sa tým implicitné rasové postoje. Reakcia na tváre je podľa výskumníkov okamžitá a vzniká v hlbokom podvedomí, okrem iného je daná aj výchovou v kultúrnom prostredí.
 
Podľa výsledkov mali najviac negatívne hodnotenie Česi, Litovčania, Bielorusi a Ukrajinci. Naopak najviac tolerantné sú podľa testu západoeurópske krajiny.
 
Výskum prebiehal na internete a v angličtine. Zúčastnili sa na ňom skôr mladší ľudia. Podľa výskumníkov je tak predpoklad, že rasistov bude ešte viac. 
 
Pôvodný text TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Saková je profesionálka. Medvede by nevybrali horšie ako Smer. Kaliňák v sukni. Cynický úškľabok nespokojným občanom. Politici reagujú na novú šéfku rezortu vnútra

16:00 Saková je profesionálka. Medvede by nevybrali horšie ako Smer. Kaliňák v sukni. Cynický úškľabok nespokojným občanom. Politici reagujú na novú šéfku rezortu vnútra

Novou ministerkou vnútra sa po trojtýždňovom neúspešnom pôsobení Tomáša Druckera na rezorte stane do…