NOVÉ FOTO z razie. Takto desiatky kukláčov zatýkali podozrivých v prípade vraždy Kuciaka

28. 9. 2018 10:31

Policajný zásah v Kolárove sa vo štvrtok krátko pred 18. h skončil. V jednom z policajných áut sedel aj Tomáš Sz., ktorý je jedným zo zadržaných v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Dnes vyšli na povrch nové skutočnosti týkajúce sa celého zásahu.

NOVÉ FOTO z razie. Takto desiatky kukláčov zatýkali podozrivých v prípade vraždy Kuciaka
Foto: Facebook/ Denisa Saková - Ministerka vnútra SR
Popis: Policajný zásah v Kolárove

Fotogaléria: - NOVÉ FOTO z policajného zásahu v Kolárove

Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove- Na snímke riaditeľ nár...
Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove

Polícia vo štvrtok ráno zadržala osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti, má to súvisieť so spomínanou vraždou. Bližšie informácie nechce poskytovať, aby nedošlo k mareniu vyšetrovania. Ani generálna prokuratúra sa nechce bližšie vyjadrovať k procesným úkonom a žiada novinárov o zdržanlivosť pri informovaní. 

Pre políciu a dozorujúceho prokurátora plynie od štvrtka rána 48-hodinová lehota na podanie návrhu na väzobné stíhanie. Sudca bude mať od podania návrhu 72 hodín na rozhodnutie, či podozrivých pošle do väzby. O prípadnom väzobnom stíhaní by mal teda sudca pre prípravné konanie rozhodnúť najneskôr do pondelka 1. októbra.

Zadržaný bývalý vojak aj bývalý vyšetrovateľ

Podozrivým v Kuciakovej vražde má byť Tomáš Sz. Okrem toho, že bol bývalým policajným vyšetrovateľom, mal robiť aj v SBS. Zadržaný Tomáš Sz. podľa svojho Facebooku absolvoval kurz pre privátnych bodyguardov v agentúre European Security Academy, ktorá má výcvikové stredisko v Poľsku. Z fotografií na sociálnej sieti je zrejmé, že pracoval aj na lodi ako ozbrojený strážnik a venoval sa viacerým bojovým umeniam ako karate alebo džiu-džicu. Ďalším zadržaným má byť Miroslav M., ktorý je bývalý vojak na zahraničných misiách. Viac sme o podozrivých písali TU, kde sme zverejnili aj fotografie.

Anketa

Myslíte si, že polícia má v rukách vraha Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?

27%
55%
hlasovalo: 719 ľudí

Päťdesiatpäť kukláčov, pyrotechnici, ale aj ostreľovači

K celej policajnej akcii zverejnila v piatok viac informácií ministerka vnútra Denisa Saková, ktorá na sociálnej sieti Facebook uviedla, že pri zadržaní podozrivých v prípade vraždy Kuciaka zasahovalo až 55 elitných kukláčov.

„V prípade včerajšej akcie pri zadržaní podozrivých v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej som poďakovala všetkým policajtom, prokurátorom a všetkým, ktorí sa na akcii podieľali. Chcem však oceniť aj samotný priebeh a naplánovanie akcie,“ uviedla ministerka vnútra.

Podľa šéfa Útvaru osobitného určenia išlo o štandardný zásah, ktorý mal hladký priebeh. „Zúčastnili sa na ňom psovodi, pyrotechnici, ostreľovači či medici. Musím tak oceniť pripravenosť policajtov, perfektné naplánovanie a samotné taktické prevedenie. Ešte raz ďakujem,“ dodala Saková.

Nové foto zo zásahu

Nové fotografie zo zásahu zverejnila aj Polícia Slovenskej republiky na Facebooku. Priblížila nimi, ako vyzeralo v noci zo stredy na štvrtok rozdelenie jednotlivých útvarov, ktoré sa podieľali na mimoriadnej akcii. „Ako už niekoľkokrát bolo spomenuté, celému prípadu sa venuje najväčší vyšetrovací tím v histórii, čo sa premietlo aj do vysokého počtu nasadených policajtov priamo na akcii,“ priblížila polícia s tým, že fotografie nezachytávajú ani všetkých zúčastnených.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

FOTO NAKA udrela v jadrovej elektrárni: Vyviedla dvoch zadržaných

13:33 FOTO NAKA udrela v jadrovej elektrárni: Vyviedla dvoch zadržaných

Špecializovaný tím Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v stredu zasahoval v jadrovej elektrárni Moc…