NKÚ nechce s pravdou von. Čo sa to deje v Slovenských elektrárňach a čo skrývajú pred poslancami?

16. 9. 2015 16:00

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) nebude parlament informovať o výsledkoch kontroly v Slovenských elektrárňach. Pri schvaľovaní programu 54. schôdze to navrhovali nezaradení poslanci Jozef Kollár a Mikuláš Huba, Národná rada ich požiadavku neschválila. Kollár a Huba argumentovali, že kontrolu v Slovenských elektrárňach inicioval samotný parlament, mal by sa preto v pléne oboznámiť aj s výsledkami kontroly.

NKÚ nechce s pravdou von. Čo sa to deje v Slovenských elektrárňach a čo skrývajú pred poslancami?
Foto: SITA
Popis: Národná rada Slovenskej republiky

S návrhom na doplnenie programu neuspel ani člen poslaneckého klubu KDH Alojz Hlina, ktorý presadzoval, aby ministerstvo vnútra informovalo o tom, aké opatrenia vykonalo proti úžerníckemu konaniu nebankových spoločností.

Poslanec za Most-Híd Zsolt Simon nepresadil, aby podpredseda vlády Ľubomír Vážny predložil parlamentu správu o čerpaní eurofondov za roky 2007 až 2013.
Poslanec za Most-Híd Gábor Gál neuspel s návrhom, aby parlament nerokoval o novele zákona o konflikte záujmov, ktorý predložili poslanci za Smer-SD. Podľa Gála v máji poslanci za Smer-SD zamietli novelu zákona o konflikte záujmov, ktorú predložili opoziční poslanci a rovnaký zákon sa do parlamentu nesmie predložiť skôr ako pol roka po jeho odmietnutí. Gál tiež zdôraznil, že Smer-SD predložil oklieštený návrh, ktorý nesprísni podávanie majetkových priznaní verejných funkcionárov a novela slúži len ako predvolebná zástierka.

Parlament zamietol aj návrh poslanca za OĽaNO Miroslava Kadúca, podľa ktorého mal premiér Robert Fico predstaviť v NR SR správu o výsledkoch hodnotenia Programového vyhlásenia vlády.

Diskusia k aktuálnej situácii riešenia migračnej krízy v Európskej únii bude dnes trvať do jej ukončenia, respektíve najneskôr do 22.00 hod. Pôvodne predseda parlamentu Peter Pellegrini navrhoval, aby poslanci o migrantoch diskutovali do ukončenia rozpravy, teda do noci, na návrh poslanca za SaS Martina Poliačika sa diskusia dnes skončí o 22.00 hod. Štandardne rokovanie parlamentu sa končí o 19.00 hod. Poslanec Alojz Hlina považuje nočné rokovanie o migrantoch za nedôstojné tak dôležitej téme, a presadzoval, aby sa diskutovalo do 19.00 hod. S návrhom neuspel.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…