NAKA ide po krku politikovi z OĽaNO, premiér reaguje: Zvolám mimoriadnu bezpečnostnú radu

20. 11. 2019 16:44

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) chce zvolať na piatok (22. 11.) ráno stretnutie s vybranými členmi Bezpečnostnej rady SR. Diskutovať majú o oblastiach utajovaných skutočností a obrany štátu, na ktorých sa mal podieľať Jaroslav Naď z OĽaNO. Ide podľa neho o viacero oblastí, ktoré vzbudzujú vážne podozrenia.

NAKA ide po krku politikovi z OĽaNO, premiér reaguje: Zvolám mimoriadnu bezpečnostnú radu
Foto: Facebook/ Jaro Naď
Popis: Jaroslav Naď

Zvolám Bezpečnostnú radu SR

"Rozhodol som sa na piatok zvolať mimoriadne rokovanie niektorých členov Bezpečnostnej rady SR, aby sa oboznámili s kompletnou informáciou a mohli v prípade potreby konať vo svojich rezortoch," povedal premiér.

Zasahuje sa do bezpečnosti a dôveryhodnosti Slovenska

Na stretnutí sa majú zaoberať rozsahom toho, na čom všetko mohol Jaroslav Naď participovať a aké aktivity vyvíjal. Pellegrini považuje za potrebné sa o situácii rozprávať, pretože to podľa jeho slov zasahuje aj do bezpečnosti a dôveryhodnosti Slovenska.

Zdôraznil, že v súčasnosti nemôže bližšie hovoriť o kauze. "Naozaj ide o podstatne väčší rozsah jeho aktivít rôzneho typu, o ktorých teraz nemôžem hovoriť," povedal premiér s tým, že po piatkovom stretnutí bude o situácii bližšie informovať.

Zároveň vysvetlil, že informácie nemá z policajného spisu, ale od spravodajských služieb. "Ako premiér mám právo sa oboznamovať s informáciami Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby," skonštatoval.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Naďa z trestného činu

Polícia v utorok (19. 11.) na sociálnej sieti informovala, že vyšetrovateľ NAKA obvinil Jaroslava Naďa z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti. "Podľa vyšetrovateľa mal J. N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám," napísala polícia.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v reakcii pre TASR uviedol, že v prípade Jaroslava Naďa ide o pomstu zo strany šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara, o ktorom Jaroslav Naď zverejnil informácie, že záhadne vlastní desiatky nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť ich nadobudnutie.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZOVANÉ Odročili proces v kauze prípravy vraždy Volzovej. Rusko a mafiáni sa opäť stretli na súde

13:58 AKTUALIZOVANÉ Odročili proces v kauze prípravy vraždy Volzovej. Rusko a mafiáni sa opäť stretli na súde

AKTUALIZOVANÉ Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava II (OS) pokračoval v piatok po takm…