Musí byť markantný rozdiel medzi tými, ktorí sa rozhodnú pracovať a medzi tými, ktorí len poberajú dávky v hmotnej núdzi, tvrdí premiér

6.11.2018 21:00

Od budúceho roka by sa mal výrazne zmeniť spôsob výpočtu a poberania dávok v hmotnej núdzi. V záujme vlády je, aby bol badateľný rozdiel medzi tými, ktorí sa rozhodnú pracovať a medzi tými, ktorí len poberajú dávky v hmotnej núdzi. Uviedol to po skončení výjazdového rokovania vlády v Skalici premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Musí byť markantný rozdiel medzi tými, ktorí sa rozhodnú pracovať a medzi tými, ktorí len poberajú dávky v hmotnej núdzi, tvrdí premiér
Foto: TASR
Popis: Peter Pellegrini

"Teší ma, že sa nám podarilo roztvoriť nožnice, urobiť čoraz väčší rozdiel medzi tými, ktorí nepracujú, sedia doma, poberajú sociálne dávky a pracovať sa im nechce a medzi tými, ktorí sa idú zamestnať," poznamenal premiér. Rozdiel medzi týmito dvomi skupinami ľudí by mal podľa jeho slov v čistom vyjadrení predstavovať približne okolo 300 eur. "To už je výrazný rozdiel a mal by pôsobiť motivačne na tých, ktorí si ešte stále myslia, že na Slovensku je lepšie nepracovať ako pracovať.

Ja sa veľmi teším, že tie nožnice sa otvorili a urobíme všetko preto, aby sa ešte viac roztvorili v rokoch 2019 a 2020, aby sa mal výrazne horšie ten, kto zostal doma a bola mu ponúkaná práca, ako ten, ktorý sa rozhodol pracovať aj za minimálnu mzdu," podotkol Pellegrini. Od budúceho roka sa minimálna mzda zvýši o 40 eur na 520 eur.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

12:47 Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a premiéra Pet…