Mufti sa už čertí. Tento psychopat je normálne presvedčený, že on je obeť. Mal už dávno sedieť. Aj toto zaznelo od politikov na adresu Mečiara

10. 6. 2017 18:00

Bývalý predseda vlády Vladimír Mečiar dnes v relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy povedal, že amnestie, ktoré udelil ako zastupujúci prezident v 1998, a ktoré pred pár dňami Ústavný súd SR zrušil, sú stále platné. Za toto a ďalšie vyjadrenia sa na neho zniesla vlna kritiky.

Mufti sa už čertí. Tento psychopat je normálne presvedčený, že on je obeť. Mal už dávno sedieť. Aj toto zaznelo od politikov na adresu Mečiara
Foto: TASR
Popis: Vladimír Mečiar

Fotogaléria: - Mečiarove amnestie

Na snímke herci vpravo Kristína Farkašová a vľavo ...
Anna Remiášová
Bude sa usmievať aj v najbližšom období? Ivan Lexa...
Na snímke tabuľa Ústavného súdu SR
Na snímke bývalý premiér Vladimír Mečiar prichádza...
Na snímke v popredí prezident SR Andrej Kiska poča...

Expremiér Vladimír Mečiar v diskusii s moderátorom Branislavom Dobšinským vyhlásil: „Amnestie neboli zrušené, sú naďalej platné. Neboli, to je obrovský historický omyl.“ Expremiér v relácii odmietol, že by bol ideovým otcom myšlienky únosu syna bývalého prezidenta Michala Kováča. Tvrdí, že ho ani neriadil, rovnako popieral, že by vtedajšia štátna moc ovplyvňovala vyšetrovanie. Odmietol tiež, že by vražda Róberta Remiáša s prípadom súvisela. Viac si môžete prečítať TU.

Tento hajzel mal dávno sedieť

Na Mečiarovo vystúpenie takmer okamžite reagovali slovenskí politici. Poslanec hnutia Sme rodina Peter Pčolinský ho obvinil, že v každej druhej vete klame. „Tento psychopat je normálne presvedčený, že obeť je on. Tento hajzel mal dávno sedieť v base a mal mu byť zabavený celý majetok!“ napísal Pčolinský.

Zdroj: Facebook / Peter Pčolinský

Opozičný poslanec hnutia Obyčajní ľudia Ján Budaj ešte včera kritizoval rozhodnutie verejnoprávneho média pozvať Mečiara do relácie samého iba s moderátorom. Matovičov poslanec uvažoval, či je vhodný čas dať Mečiarovi taký priestor, rovnako adresoval pár slov aj riaditeľovi RTVS Václavovi Mikovi. Prečítať si ich môžete TU.

Po relácii Budaj, ktorý za zrušenie tzv. Mečiarových amnestií bojoval opakovane celé roky, povedal, že RTVS podnikla riskantný podnik. Podľa jeho názoru sa z inštitúcie, čo bývala expremiérovým otrokom, stala jeho verejným žalobcom. „Mečiar trval, pochopiteľne, na sebaobrane v štýle ´vy nič neviete´, redaktora urážal a divákov zahlcoval tradičnou slovnou hnačkou. Na svoju obranu nepovedal nič nové,“ píše Budaj na sociálnej sieti.

Podľa jeho slov pôjde aj bývalý predseda vlády pre osobnú záchranu aj s politikmi, ktorí sú ohrozením záujmov Slovenskej republiky. „Spojí sa aj s čertom-diablom, ako to urobil vždy v minulosti. Ukazuje, akou je nepravdou, ak sa označuje za zakladateľa štátu. Zakladateľovi štátu by v jeho činoch rozkazoval vždy len záujem štátu, nie osobný strach,“ uzavrel Budaj.

Zdroj: Facebook / Ján Budaj

Mufti sa už čertí

Reláciu si s nadhľadom vypočul aj liberálny poslanec SaS Martin Poliačik. „Mufti už sa čertí,“ napísal Poliačik a pochválil prácu moderátora.

Zdroj: Facebook / Martin Poliačik

Nezaradený poslanec Miroslav Beblavý sa rozhodol čas využiť aj inak, ako počúvaním alebo pozeraním, keďže verejnoprávne médium diskusiu nevysielalo len v rozhlase, ale aj v televízii.

„Kým celý môj Facebook počúval Mečiara, zobral som manželku na obed. Nekrofilný masochista totiž nie som,“ poznamenal.

Zdroj: Facebook/  Miroslav Beblavý

Mečiar išiel svojou líniou...

Mediálny analytik Ľubomír Lintner dnešnú diskusiu označil za tú, ktorá spoločnosti nič nedala. „Ak to niekto bude považovať za profesionálny žurnalizmus, tak potom sa prudko zmenili kritériá. Dobšinský mal síce pripravené citáty, ale Mečiar išiel svojou líniou, ktorú v drvivej väčšine nedokončil. Dobšinský to totiž už posúval ďalej,“ okomentoval Lintner prácu moderátora.

Kriticky zhodnotil aj rozhodnutie vysielať diskusiu v TV. „Jednak z pohľadu povýšenia Mečiara do vyššieho levelu dôležitosti, ako mu v danej chvíli patrí, a jednak skomplikovalo to realizáciu. Prejavilo sa to v koordinácii práci s réžiou. Čitali citát, na obrazovke však bol prepis Svěchotu, potom už bola správna grafika, ale keď strihli do štúdia, ukázalo sa, že Mečiar rozprával aj počas čítania citátu na obrazovke...,“ vysvetlil a dodal, že pozvanie expremiéra považuje za chybné. Podľa jeho názoru mohol iba povedať svoj názor na zrušenie amnestií v spravodajstve.

Zdroj: Facebook / Ľubomír Lintner

Mgr. Peter Pčolinský

  • SME RODINA - Boris Kollár
  • Začínam mať pocit, že Hlina je posadnutý... :-)
  • poslanec

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

NAKA zobrala riaditeľa popradskej nemocnice. Zásahy polície na východe aj západe. Dôvod? Korupcia

14:20 NAKA zobrala riaditeľa popradskej nemocnice. Zásahy polície na východe aj západe. Dôvod? Korupcia

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v popradskej nemocnici a na ďalších miestach na Slovensk…