Mrazivé slová marketingového experta: Začal sa odchod Babiša z politiky, budúcu vládu už nezostaví

10. 10. 2018 6:00

Komunálne voľby v susednom Česku sa skončili, hlasy sú spočítané a výsledky ukázali, že hnutie ANO získalo najviac veľkých miest. Stratilo však Prahu, kde skončilo na piatom mieste a vyhrala ODS pred Pirátmi. V nadväznosti na to medzinárodne úspešný marketingový odborník Martin Jaroš predpovedal, aká teraz čaká hnutie ANO budúcnosť. „Dnešným dňom sa začal odchod pána Babiša z politiky. Budúcu vládu už nezostaví,“ napísal jasne na sociálnej sieti a uviedol, aké dobré správy komunálne a senátne voľby v krajine priniesli.

Mrazivé slová marketingového experta: Začal sa odchod Babiša z politiky, budúcu vládu už nezostaví
Foto: TASR
Popis: Andrej Babiš

Jaroš už má podľa svojich slov jasno v tom, aký bude ďalší vývoj na českej politickej scéne, aspoň čo sa týka hnutia ANO. A neváhal sa s ním preto podeliť s verejnosťou, začal jasne a bez omáčky. „Dnešným dňom sa začal odchod pána Babiša z politiky. Budúcu vládu už nezostaví,“ poznamenal marketér na úvod.

ANO sa teraz podľa jeho slov kompletne prevalilo na ľavý bok a viac-menej pritom zaľahlo a zadusilo sociálnu demokraciu. Okrem toho si ANO vzalo to najdôležitejšie z Okamurovej rétoriky a urobilo z SPD zbytočnú stranu.

„Pán Babiš bude otca núdznych hrať veľmi dobre a nabudúce pokojne pozbiera 35 percent, pretože ekonomika bude asi ešte chvíľu fungovať a darčeky zo štátneho rozpočtu ľudí jednoducho potešia,“ napísal s tým, že nebude mať však s kým vládnuť, pretože partnerov si medzitým zahrdúsi. „To je napokon jeho pracovná metóda celý život,“ poznamenal.

A kto bude teda zostavovať budúcu českú vládu? „Budúcu vládu podľa mňa zostavia ODS, Piráti a ešte tretí subjekt, ktorý nejako vzíde z tej súčasnej motanice,“ je presvedčený Jaroš, ktorý priznal, že mu ODS nie je vôbec ľudsky sympatická a nad Pirátmi mu niekedy zostáva rozum stáť. „Ale eštebáka za premiéra chcem ešte menej, takže to beriem vcelku pozitívne,“ dodal.

Inak vraj komunálne a senátne voľby priniesli aj mnoho dobrých správ. Napríklad to, že extrémisti pohoreli, do Senátu mieri mnoho zaujímavých osobností a dobrí starostovia pokračujú.

Špeciálne potom vyzdvihol jeden detail. V Ústí nad Labem, čo je mesto, ktoré to nemá jednoduché, podalo vynikajúci výkon PRO! Ústí, za ktorým stojí okrem iného skutočný vizionár Martin Hausenblas. „Človek, ktorého absolútne rešpektujem. A dnes (v sobotu - pozn. red.) presne o 14.00 h začal Martin a jeho kolegovia odstraňovať svoje reklamné nosiče, aby bolo mesto naozaj čisté a nehyzdili ho ďalší mesiac ošúchané volebné plagáty,“ napísal potešene.

To je podľa jeho názoru totiž presne ten detail, ktorý ukazuje, ako sa to má robiť. „Kiež by to urobili aj všetky ostatné strany vo všetkých obciach, zvlášť tie, čo sľubovali, ako naše mestá vyčistia...“ povzdychol si a na záver svojho textu nezabudol poďakovať voličom za to, že prejavili zdravý rozum.

Zdroj: Facebook / Martin Jaros

autor: nab

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Polícia Trnku nekomentuje. Prezidentka si predvolala Lučanského aj Čižnára

20:00 Polícia Trnku nekomentuje. Prezidentka si predvolala Lučanského aj Čižnára

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si pre prípad bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku predv…