Možností nie je veľa, uviedol Pellegrini ku gratulácii Johnsonovi

24. 7. 2019 8:01

Budúceho britského premiéra Borisa Johnsona čaká ťažká úloha dotiahnuť tzv. brexit do úspešného konca. V reakcii na jeho víťazstvo vo vnútrostraníckych voľbách britskej Konzervatívnej strany to uviedol slovenský premiér Peter Pellegrini, ktorý mu zablahoželal k zvoleniu.

Možností nie je veľa, uviedol Pellegrini ku gratulácii Johnsonovi
Foto: TASR
Popis: Peter Pellegrini

"Očakávam, že nový britský premiér ako náš kolega v Európskej rade bude v ďalších diskusiách vystupovať rovnako konštruktívne ako bývalá premiérka Theresa Mayová," povedal Pellegrini.

Ako poznamenal, uvidí sa, s akým plánom a požiadavkami osloví ostatných lídrov v Európskej únii. "Možností však nie je veľa," poznamenal šéf kabinetu.

Slovensko je podľa jeho slov spolu s ostatnými otvorené ďalším diskusiám o budúcich vzťahoch, avšak právny text dohody považuje za konečný.

Na snímke Boris Johnson reaguje po jeho príchode do sídla Konzervatívnej strany v Londýne 23. júla 2019. (zdroj: TASR/AP) 

"SR má záujem na riadenom odchode Veľkej Británie z Európskej únie, bude to najlepší možný scenár pre obe strany," uzavrel Pellegrini.

Bývalý minister zahraničných vecí a niekdajší starosta Londýna Boris Johnson bude s najväčšou pravdepodobnosťou novým britským premiérom, ale tiež lídrom Konzervatívnej strany. 

Na vnútrostraníckom hlasovaní poštou, ktoré sa konalo od 6. do 22. júla, sa zúčastnilo 87,4 percenta zo 160.000 členov strany.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čaputová udelila individuálnu milosť. Takto vysvetľuje svoje rozhodnutie

19:59 Čaputová udelila individuálnu milosť. Takto vysvetľuje svoje rozhodnutie

Prezidentka Zuzana Čaputová udelila individuálnu milosť 44-ročnému J. H., ktorý v roku 2015 spôsobil…