Môžete ohroziť bezpečnosť našich rodín, odkazujú slovenskí moslimovia politikom. Stávame sa predmetom predvolebnej kampane, tvrdia

7. 1. 2016 21:20

Moslimská komunita žijúca na Slovensku vyjadruje znepokojenie nad spájaním terorizmu alebo sexuálneho násilia s islamom, či dokonca s moslimskou komunitou na Slovensku. Hovoria, že sú súčasťou predvolebnej kampane a vyslovili aj obavy nad bezpečnosťou členov komunity a ich rodín. Premiér Robert Fico sa na dnešnej tlačovej konferencii vyjadril, že chce zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na území našej krajiny.

Môžete ohroziť bezpečnosť našich rodín, odkazujú slovenskí moslimovia politikom. Stávame sa predmetom predvolebnej kampane, tvrdia
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: moslimské deti

„Sme hlboko znepokojení súčasnými udalosťami, zároveň však odmietame priame či nepriame spájanie terorizmu alebo sexuálneho násilia s islamom, či dokonca moslimskou komunitou na Slovensku,“ píše v stanovisku na svojej webovej stránke Islamská nadácia na Slovensku.

Autori vyhlásenia reagujú na nedávne udalosti z Kolína nad Rýnom. Dnes mal k tejto téme tlačovku aj premiér Fico. Predseda vlády sa počas nej vyjadril, že Slovensko sa musí ubrániť pred hrozbami potenciálnych teroristických útokov a jediná cesta ako minimalizovať riziká, je zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku. Tá by podľa neho vznikla rešpektovaním povinných kvót. „Nechceme, aby sa aj na Slovensku stalo niečo ako v Nemecku, aby niekto obťažoval naše ženy na verejných priestranstvách,“ dodal premiér.

„Či už chceme, alebo nie, stávame sa, žiaľ, predmetom predvolebnej kampane. Obávame sa, že súčasná celospoločenská atmosféra môže ohroziť bezpečnosť našich rodín, najmä žien a detí,“ obávajú sa moslimovia. „Prosíme preto politických predstaviteľov aj osobnosti spoločenského života a médiá, aby na to brali ohľad,“ apelujú.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kampaňovanie na sieti: Takto Slováci reagujú na najpopulárnejšie príspevky na Facebooku

12:02 Kampaňovanie na sieti: Takto Slováci reagujú na najpopulárnejšie príspevky na Facebooku

Stránky na sociálnej sieti Facebook a webstránky s pochybným obsahom majú viac interakcií na svojich…