Most vysvetľuje ukončenie rokovaní s maďarskými stranami: Toto musí byť jasné každému

5. 11. 2019 16:04

Most-Híd sa na utorkovom rokovaní maďarských strán nezúčastnil, rokovania považuje za ukončené. Pre TASR to povedala hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme. Strana podľa jej slov trvá na svojom stanovisku.

Most vysvetľuje ukončenie rokovaní s maďarskými stranami: Toto musí byť jasné každému
Foto: TASR
Popis: Béla Bugár, predseda strany Most-Híd
reklama

Magdeme už po poslednom stretnutí piatich maďarských strán koncom októbra vysvetlila rozhodnutie Mosta-Híd nekorektným postojom partnerov.

Most hovorí o neúprimnej snahe o dohodu

Poukázala na to, že Maďarské fórum (MF), SMK a Spolupatričnosť o spoločnej kandidátke do budúcoročných parlamentných volieb informovali krátko po tom, ako prerušili rokovanie s delegáciou Mosta-Híd.

"Každému musí byť jasné, že snaha o dohodu z ich strany nebola úprimná, preto strana Most-Híd nevidí dôvod na to, aby v rokovaniach pokračovala," tvrdí strana.

SMK: Pozvánku dostali všetky maďarské strany

SMK, MF a Spolupatričnosť v utorok pokračovali v rokovaniach o spoločnom postupe do parlamentných volieb. Rokovania o podmienkach zostavenia spoločnej kandidátky chcú ukončiť čo najskôr.

Informoval o tom tlačový tajomník SMK Róbert Králik. Dodal, že pozvánku na rokovanie dostalo všetkých päť maďarských strán. Na spoločnom postupe sa dohodli koncom októbra po tom, ako bolo prerušené rokovanie piatich maďarských strán.

Dôvody prerušenia posledného rokovania vidia strany odlišne

Hnutie Spolupatričnosť má vytvoriť právne podmienky a premenovať sa na Magyar Közöségi Összefogás – Maďarská komunitná spolupatričnosť. Predseda MF Zsolt Simon vysvetlil, že pod týmto názvom budú strany kandidovať.

Rokovanie bolo prerušené, pretože sa strany nevedeli dohodnúť na vylúčení prípadnej povolebnej spolupráce so Smerom-SD. Tú jednoznačne neodmietli Most-Híd a MKDA.

Hovorkyňa Mosta-Híd vtedy uviedla, že rokovanie mala ukončiť SMK s tým, že požiadala delegáciu strán Most-Híd a MKDA, aby opustila rokovaciu miestnosť.

Podľa jej slov nie je pravda, že Most-Híd odmietol vylúčiť povolebnú spoluprácu so Smerom-SD.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Len prednostovia OÚ. Treba vytvoriť hranice, kde sa politika začína aj sa končí, hovorí premiér o výmene v štátnej správe

10:35 Len prednostovia OÚ. Treba vytvoriť hranice, kde sa politika začína aj sa končí, hovorí premiér o výmene v štátnej správe

Predseda vlády Igor Matovič vidí za zámerom svojho hnutia OĽaNO vymeniť všetkých 72 prednostov okres…