Most reaguje na ponuku liberálov

17.7.2019 22:02

Vládna strana Most-Híd by privítala, keby liberálne strany našli vyhovujúci model a išli do najbližších volieb na jednej kandidačnej listine. V reakcii na ponuku SaS to pre TASR uviedla hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár. SaS uviedla, že by privítala, keby sa maďarské strany spojili na jednu kandidátku, prípadne im ponúka miesta na svojej listine.

Most reaguje na ponuku liberálov
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík a Béla Bugár

V prípade, že sa politikom liberálneho prúdu nepodarí nájsť dohodu, strana Most-Híd si vie predstaviť aj iné riešenie.

"Také, že sa na našej kandidátke objaví niekoľko nespochybniteľných osobností z liberálneho prostredia, ktorým leží na srdci osud regiónov, menšín, práva a slobody, a ktoré sú nám svojím životným príbehom a hodnotami blízke," reagoval podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz.

Mimoparlamentná SMK vníma ponuku SaS pozitívne, avšak v záujme vytvorenia maďarskej jednoty na Slovensku rokuje s ostatnými maďarskými stranami o budúcej spolupráci. "Dohody sú na dobrej ceste," odkázala tlačová tajomníčka strany Helena Fialová.

Líder mimoparlamentného Maďarského fóra Zsolt Simon uviedol, že kandidáti strany nebudú na kandidačnej listine SaS ani žiadnej slovenskej strany.

"Pre nás je prioritné, aby sme maďarskými hlasmi vytvorili maďarské zastúpenie v Národnej rade. Uvedomujeme si, že bez hlasov maďarskej menšiny sa Slovensko nebude meniť k lepšiemu," reagoval Simon.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pán Gorila. Takto nazval Beblavého liberál Klus

16:03 VIDEO Pán Gorila. Takto nazval Beblavého liberál Klus

V diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 to si pred kamery sadli podpredseda strany Most-Híd Ábel Rav…