Most-Híd má ešte dosť času na získanie podpory od voličov, myslí si Hrnčiar

3. 9. 2019 17:59

Vládny Most-Híd rokuje s ďalšími politickými stranami, do parlamentných volieb má ešte dosť času na to, aby získal podporu od viac ako piatich percent voličov. Myslí si to podpredseda Národnej rady (NR) SR Andrej Hrnčiar (Most-Híd). Svoju budúcnosť mimo tejto strany nezvažuje.

Most-Híd má ešte dosť času na získanie podpory od voličov, myslí si Hrnčiar
Foto: TASR
Popis: Béla Bugár a Andrej Hrnčiar
reklama

"Máme pred sebou ešte dosť času na to, aby Most-Híd ukázal voličom, čo sa už podarilo presadiť a získal nad päť percent," skonštatoval Hrnčiar s tým, že už v minulosti prieskumy ukazovali inak, ako to napokon ukázali výsledky volieb.

Hrnčiar nechcel zatiaľ povedať, s ktorými stranami Most-Híd ešte rokuje. "Mám informáciu, že sa konajú rokovania ešte s inými subjektmi. Nebudem to špecifikovať," povedal s tým, že ak budú rokovania úspešné, bližšie informácie oznámi predseda strany Béla Bugár.

Most-Híd sa nateraz dohodol na spolupráci pred voľbami do NR SR s mimoparlamentnou Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou (MKDA-MKDSZ). Vládna strana rokovala aj s neparlamentnou SMK či Maďarským fórom, ale napokon sa nedohodli. Most-Híd sa počas leta rozprával aj s predstaviteľmi ďalších neparlamentných strán - Šancou, Rómskou iniciatívou Slovenska a Slovenskou konzervatívnou stranou.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Paška: Zahraniční filantropi naliali maximum peňazí do likvidácie slovenskej národnej politiky. Nálada v SNS je bojovná

0:05 Paška: Zahraniční filantropi naliali maximum peňazí do likvidácie slovenskej národnej politiky. Nálada v SNS je bojovná

Nálada v SNS je podľa podpredsedu strany Jaroslava Pašku bojovná. "Vidíme v opozícii nekonečné ambíc…