Moslimovia zablokovali centrum Londýna. Požadujú vytvorenie islamského kalifátu

15. 12. 2016 19:50

Pred budovou sýrskej ambasády v centre Londýna sa v utorok večer zišli davy moslimov. Dopravu v okolitých uliciach polícia zastavila, aby mohli priaznivci vytvorenia islamského kalifátu v Sýrii prejaviť verejne svoj názor na úlohu islamu v štáte.

Moslimovia zablokovali centrum Londýna. Požadujú vytvorenie islamského kalifátu
Foto: ReproFoto: YouTube
Popis: Islamisti v Londýne požadujú vytvorenie kalifátu

Približne tisícka moslimov sa v utorok večer okolo deviatej hodiny zhromaždila pred budovou bývalej sýrskej ambasády v Londýne, ktorá zíva prázdnotou od mája 2012, keď Británia vyhostila sýrskeho veľvyslanca.

Odkaz davu kričiaceho známe Alah Akbar bol jasný. „Potrebujeme Kalifa, ktorý vyčistí tieto ulice, ktorí zmetie armády… Budeme môcť expandovať a vyhnať týchto bláznov,“ znelo v londýnskych uliciach z úst básnika pozvaného na protest.

Iná demonštrácia sa odohrala aj pred sídlom premiéra na Downing Street, kde moslimovia prišli vyjadriť nesúhlas s britskou vládou. Účastníci demonštrácie si mohli vypočuť okrem iných aj slová radikálneho duchovného Moazzama Begga z moslimského hnutia CAGE, editora islamského portálu 5 Pillars (Päť pilierov) Dilly Hussaina aj člena organizácie Hizb ut-Tahrir Ibtihala Bsisa.

Organizácia známa pod skratkou CAGE, ktorá bojuje za práva moslimov vo Veľkej Británii, a Hizb ut-Tahrir je radikálne medzinárodné islamské hnutie, ktoré šíri myšlienky islamu a presadzuje vytvorenie islamského kalifátu v krajinách, kde pôsobí.Celý text v angličtine nájdete TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top

Ďalšie články z rubriky

Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

0:05 Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

Výbor Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) vylúčil Ruskú federáciu z účasti na svetových šampioná…