Mladý Klaus sa v rozhovore totálne odviazal: Naložil „zelenej partii prezlečenej do trička s lebkou a hnátmi“ a potom pochválil SPD

26. 10. 2017 6:00

Václav Klaus mladší poskytol rozhovor pre server Echo24.cz, v ktorom sa vyjadril k voľbám do Poslaneckej snemovne. To, čo povedal, sa asi nebude veľmi páčiť Pirátom Ivana Bartoša a Tomiovi Okamurovi. Pirátov označil v podstate za zelených, ktorí sa len schovali za obrázok lebky so skríženými hnátmi.

Mladý Klaus sa v rozhovore totálne odviazal: Naložil „zelenej partii prezlečenej do trička s lebkou a hnátmi“ a potom pochválil SPD
Foto: Facebook
Popis: Václav Klaus mladší
reklama

ODS v českých voľbách síce uspela, lenže podľa Klausa nie dostatočne. Z necelých ôsmich percent hlasov v roku 2013 na necelých 12 percent o štyri roky neskôr. Tento výsledok znamená pre občianskych demokratov len toľko, že sa z opozície dostali späť do opozície a nemajú silu reálne presadzovať politiku, ktorú presadzovať chceli. Nemôžu brániť napríklad inklúzii na školách a tým znovu rozširovať priestor slobody tam, kde boli jeho hranice ešte pred nástupom koaličnej vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD), Andreja Babiša (ANO) a Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL).

Povzdychol si nad tým, že dnešné demokratické kapitalistické strany často chcú len odovzdávať ďalšie a ďalšie slobody do Bruselu, čo sa Klausovi ani trochu nepáči.

„Potom tam máme tú zelenú partiu, ktorá si akurát namiesto zeleného navliekla čierne tričko s lebkou a hnátmi, ale v jadre zastáva rovnaké hodnoty. SPD, ktorá má množstvo principiálnych a správnych názorov, ale podivnú priamu demokraciu a predsedu, ktorý už x-krát vymenil poslancov aj názory. ODS, ktorá, myslím, nepresvedčila ľudí, že nechce byť len opozíciou, ktorá bude z diaľky kritizovať zlých ľudí a neprávosti a bude spokojná s tým, že nemusí viesť. No a potom zostal Babiš, ktorý ľuďom v jadre ponúka: Pozrite, bude to rovnaké. Sme celkom bohatá krajina, asi to teda nevydrží, ale prečo si to ešte chvíľu neužiť? A ja to chcem riadiť!“ zhrnul svoj pohľad na volebný boj v Česku Václav Klaus mladší.

Celý text si môžete prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…