Ministrov princíp negatívneho výberu a ideologicky zaseknutý predseda. Hádajte, o ktorý vládny rezort ide

8. 1. 2016 8:24

Vládny Smer a jeho ľudia žiadnu konkurenciu nikdy nemal, nemá a ani nevidieť, že by v budúcnosti nejakú mať mohol. Myslí si to komentátor Peter Schutz, ktorý sa vyjadril aj k stavu slovenského zdravotníctva. A čo je podľa neho najironickejšie na replike premiéra Roberta Fica a spol., že Smer žiadnu alternatívu nemá?

Ministrov princíp negatívneho výberu a ideologicky zaseknutý predseda. Hádajte, o ktorý vládny rezort ide
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Pacienti v čakárni u lekára
reklama

Pokiaľ ide o spomínanú konkurenciu, ktorá je pri Smere v nedohľadne, týka sa to podľa Schutzovho komentára v denníku Sme aj už známeho tzv. košického krídla, čo sú Košičania spojení so Smerom, ktorí majú v slovenskom zdravotníctve značný vplyv.

Dokonalá fotografia zdravotníctva

„Na klasickej replike Fica a spol., že v opozícii nemá Smer žiadnu alternatívu, je najironickejšie to, že niet strany s väčším deficitom dlhodobejšej predstavy o štáte alebo reformných nápadov,“ tvrdí komentátor. Podľa neho je práve toto dokonalou fotografiou zdravotníctva.

Zdravotníctvo je podľa neho štrukturálna mína číslo jeden nielen slovenskej ekonomiky, ale i budúcnosti. „Na tom, že dnešné nastavenie systému generuje neudržateľné nerovnováhy medzi zvyšujúcimi sa nárokmi a finančnými zdrojmi, sa zhodnú nielen domáce autority,“ upozorňuje Schutz.

Jedna vec je podľa neho to, ako by mala reforma vyzerať, a druhá práve to, že Smer konkurenciu nemá. „To nie je predsudok proti Smeru, ale zákon o limitoch kreativity a zodpovednosti v strane založenej na princípe akciovej spoločnosti, ktorej know-how dodávajú záujmové skupiny, ministrov princíp negatívneho výberu a tomu všetkému tróni ideologicky zaseknutý predseda,“ kritizuje komentáror.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rat
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

12:34 VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) podáva podnet generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čiž…