Ministerstvo pozastavilo akreditáciu Vysokej škole Danubius v Sládkovičove

15. 12. 2015 16:49

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Juraj Draxler pozastavil ďalšie študijné programy na Vysokej škole Danubius v Sládkovičove. Stalo sa tak po tom, čo minister v októbri odňal práva na uskutočňovanie doktorandského štúdia na tejto vysokej škole. Informovala o tom Martina Slušná z komunikačného odboru rezortu školstva.

Ministerstvo pozastavilo akreditáciu Vysokej škole Danubius v Sládkovičove
Foto: SITA
Popis: Juraj Draxler, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR

„Na návrh Akreditačnej komisie som sa rozhodol pozastaviť akreditáciu bakalárskych študijných programov anglistika a amerikanistika v dennej aj externej forme štúdia,“ povedal Draxler. Juraj Draxler krátko po svojom vymenovaní za ministra školstva stanovil ako svoju prioritu očistenie prostredia vysokých škôl. Krátko po nástupe do funkcie nepodpísal návrhy na vznik dvoch nových vysokých škôl Technologického Inštitútu A. Ruprechta so sídlom v Šamoríne a Vysokej školy ekonómie a podnikania so sídlom v Banskej Bystrici.

Na jar pozastavil akreditáciu aj bakalárskeho a magisterského študijného programu „právo“ uskutočňovaných v dennej a externej forme štúdia na Paneurópskej vysokej škole práva. Škola študentov napriek tomu prijala na základe predbežného opatrenia súdu. Ministerstvo podalo námietku pre zaujatosť a spis bol sudkyni následne odobratý. V prípade ďalších študijných programov boli vysokým školám práva odňaté na základe výsledkov komplexných akreditácií. Jej prvá vlna sa skončila v novembri tohto roka.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pellegrini o Smere: Nie sme výťahová či autobusová strana. Ani deštruktívna skupinka

12:04 VIDEO Pellegrini o Smere: Nie sme výťahová či autobusová strana. Ani deštruktívna skupinka

Strana Smer-SD má síce nového volebného lídra, ale stále rovnaký cieľ, vyhrať voľby a pokračovať v p…