Ministerka Saková si pri trestnom oznámení na organizátorov protestov počká na kontrolu

20.11.2018 22:00

Výsledky kontroly v súvislosti s anonymným trestným oznámením na organizátorov pochodov Za slušné Slovensko by mohli byť hotové do konca týždňa. Po utorkovom rokovaní vlády to avizovala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

Ministerka Saková si pri trestnom oznámení na organizátorov protestov počká na kontrolu
Foto: TASR
Popis: Denisa Saková

"Výsledky analýzy by mali byť ku koncu týždňa, počkáme si s pánom prezidentom na tie výsledky a budeme, myslím si, že dosť v rýchlom čase konať, ak nastali tie pochybenia, ktoré pán prezident naznačoval," povedala Saková. Vopred žiadne závery robiť nechce.

Prezident Policajného zboru (PZ) Milan Lučanský v nedeľu (18.11.) oznámil, že si dal pripraviť precíznejšiu analýzu v súvislosti s anonymným trestným oznámením. Po jej preštudovaní zistil, že boli nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), a skutočnosťou. V súčasnosti jej šéfuje Peter Hraško.

"Nesedeli časové údaje, nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a iné pochybenia. Nariadil som preto kontrolu. Po jej záveroch prijmem opatrenia," zhrnul Lučanský. Národná kriminálna agentúra (NAKA) Prezídia PZ preverovala anonymné podanie z možnej korupčnej trestnej činnosti v prípade organizátorov protestov, ktoré dostala 10. septembra. V podaní sa spomína, že organizovali štátny prevrat. V rámci preverovania vypočuli niekoľko organizátorov, ďalšie minulotýždňové výsluchy boli zrušené.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Z Kmotríka sa stal investor do ´bratislavskej vody´. Podnikateľ vysvetlil, prečo to urobil

12:00 Z Kmotríka sa stal investor do ´bratislavskej vody´. Podnikateľ vysvetlil, prečo to urobil

Nikdy som sa netajil svojím záujmom investovať do „bratislavskej vody“, ale do tohto momentu neboli …