Ministerka Matečná je nekompetentná a mala by odstúpiť, tvrdí europoslanec Štefanec

19.12.2018 10:15

Podľa europoslanca Ivana Štefanca (KDH), ktorý sa v týchto dňoch zúčastňuje ako pozorovateľ pri Misii Európskeho parlamentu (EP) na Slovensku, ukázala ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS) svoju nekompetentnosť a mala by odstúpiť. Svoju úlohu totiž podľa neho nezvláda a nerieši problémy slovenského vidieka.

Ministerka Matečná je nekompetentná a mala by odstúpiť, tvrdí europoslanec Štefanec
Foto: TASR
Popis: Europoslanec Ivan Štefanec a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná

 "Počas rozhovorov s farmármi na východe Slovenska sa jasne ukázalo, že ministerka Matečná roky ignorovala rozsiahle podvody s agrodotáciami a vyháňanie farmárov z ich pozemkov. Toto spôsobuje škody nielen dotknutým osobám, ale aj celému slovenskému poľnohospodárstvu a potravinárstvu," zdôraznil Štefanec v stredajšom stanovisku. 

Podvody s peniazmi z Európskej únie, ktoré prišla misia prešetriť, sú podľa neho takého rozsahu, že o nich kompetentní jednoducho nemohli nevedieť. "Gabriela Matečná svoj rezort nezvláda a namiesto riešenia problémov a ochrany malých farmárov sa snaží nemotorne odvádzať pozornosť. Je to nedôstojné jej úradu a najlepšie by urobila, ak by odstúpila a ďalej neblokovala vyšetrenie týchto vážnych podozrení, o ktorých písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak," dodal Štefanec.

Gabriela Matečná

  • SNS
  • ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Europoslanci z Výboru EP pre kontrolu rozpočtu sú v dňoch 17.-19. decembra na Slovensku, aby preskúmali využívanie poľnohospodárskych dotácií z rozpočtu EÚ. Delegácia navštívila najprv východné Slovensko, aby sa jej členovia dozvedeli viac o údajnom zneužívaní agrodotácií. O tejto téme pred svojou smrťou písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak. 

Následne sa delegácia presunula do Bratislavy, kde je naplánované stretnutie s ministerkou pôdohospodárstva Matečnou, predstaviteľmi Pôdohospodárskej platobnej agentúry, zástupcami mimovládnych organizácií, investigatívnymi novinármi, ale aj so špeciálnym prokurátorom.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Registrované partnerstvá. Marihuana. Adopcia detí homosexuálnymi pármi. Ako to vidia Mistrík a Čaputová?

15:45 Registrované partnerstvá. Marihuana. Adopcia detí homosexuálnymi pármi. Ako to vidia Mistrík a Čaputová?

Robert Mistrík i Zuzana Čaputová sa vnímajú ako kandidáti, ktorí majú reálnu šancu poraziť v druhom …