Mimoriadny kongres? Toto sú tvrdé odkazy straníkov Sulíkovi

31. 8. 2019 7:59

Podpredsedovia SaS Jana Kiššová a Ľubomír Galko, ani predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová sa mimoriadneho kongresu strany 7. septembra nezúčastnia. Podľa slov jej lídra Richarda Sulíka, ktorý kongres zvolal, aby sa volil nový predseda, väčšina straníkov účasť potvrdila.

Mimoriadny kongres? Toto sú tvrdé odkazy straníkov Sulíkovi
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík

S mandátom sa nehazarduje

Kiššová v tejto súvislosti zdôraznila, že Sulík od nej mandát už dostal. "Ak sa ho chce vzdať, rešpektujem to, no zároveň tvrdím, že s mandátom sa nehazarduje. Nebudem mu za daných okolností dávať nový, pretože tieto okolnosti považujem za vykonštruované a nedemokratické, s cieľom zabetónovať sa na predsedníckej stoličke na ďalšie štyri roky," skonštatovala s tým, že nemá protikandáta na post predsedu.

Podotkla, že pred voľbami by sa mali v strane venovať skôr problémom Slovenska.

Kongres je v rozpore so stanovami

Galko pokladá kongres za neférový. "Nezúčastním sa na mimoriadnom kongrese, lebo ho pokladám za neférový, nedemokratický, nelegitímny a v rozpore so stanovami SaS," podotkol.

Hazard s osudom našej krajiny

Podobne to vidí aj Blahová, ktorá kongres považuje podľa vlastných slov za nedemokratický a "za hazardovanie s osudom našej krajiny". "Ambície jednotlivcov sú vzhľadom na situáciu na Slovensku absolútne triviálne," dodala.

Mimoriadny Kongres SaS je zvolaný do Zvolena na sobotu 7. septembra. "Viac ako dve tretiny členov potvrdili svoju účasť. To, či sa na ňom zúčastnia členovia predsedníctva, ktorí nesúhlasia s voľbou nového predsedu, je otázka na nich," reagoval Sulík na medializované tvrdenia o výzve viacerých členov strany na zrušenie kongresu.

Denník Sme upozornil na výzvu s tým, že ju Sulíkovi adresovala zhruba tretina členov strany vrátane členov predsedníctva.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pellegrini: Už v pondelok príde na účet Prešova milión eur

20:54 VIDEO Pellegrini: Už v pondelok príde na účet Prešova milión eur

V súvislosti s piatkovým výbuchom jednej z prešovských bytoviek dostane mesto Prešov z rezervy preds…