Miloš Zeman príde v piatok na Slovensko. V Bratislave vystúpi na tejto medzinárodnej konferencii

8. 2. 2016 13:46

Český prezident Miloš Zeman v piatok 12. februára navštívi Slovensko. V Bratislave vystúpi na konferencii Sociálna demokracia v 21. storočí – bez škrtov a bližšie k ľuďom. Cesta sa uskutoční na pozvanie slovenského premiéra Roberta Fica.

Miloš Zeman príde v piatok na Slovensko. V Bratislave vystúpi na tejto medzinárodnej konferencii
Foto: Petr Kupka
Popis: Miloš Zeman, prezident Českej republiky
reklama

Miloš Zeman sa chystá do Bratislavy, ktorú navštívil od svojho nástupu do úradu už niekoľkokrát. Prvýkrát v rámci oficiálnej návštevy tesne po svojej inaugurácii, ako už je u českých prezidentov zvykom.

Teraz prinášame upresnenie. Cesta sa uskutoční tento piatok 12. februára a český prezident prednesie v Bratislave prejav na medzinárodnej konferencii Sociálna demokracia v 21. storočí – bez škrtov a bližšie k ľuďom, kde vystúpi aj slovenský premiér Robert Fico a Erich Foglar, prezident Rakúskeho odborového zväzu.

Informáciu potvrdil hovorca Pražského hradu Jiří Ovčáček. „Môžem potvrdiť, že pán prezident v piatok 12. februára na pozvanie Roberta Fica zavíta na medzinárodnú konferenciu Sociálna demokracia v 21. storočí – bez škrtov a bližšie k ľuďom,“ povedal Ovčáček.

Konferencia, ktorú organizuje Inštitút ASA (analýzy – stratégie – alternatívy), sa uskutoční v priestoroch historickej budovy Národnej rady Slovenskej republiky v centre Bratislavy. Inštitút ASA je ľavicové výskumné, vzdelávacie a vydavateľské centrum. V jeho čele stojí ako programový riaditeľ Pavol Paška, člen Ficovej vládnej strany Smer-SD, šéfom správnej rady a riaditeľom je exposlanec Smeru Vladimír Faič.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radim Panenka
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…