Mikuláš Boris? Pozrite sa, s čím kollárovci prišli na Vianoce

13.12.2016 15:00

Boris Kollár rozbehol na sociálnej sieti výzvu. V nej nabáda ľudí, aby sa obzreli okolo seba a spríjemnili vianočné sviatky tým, ktorí ich možno prežijú osamote, alebo aby jednoducho obdarovali niekoho úplne cudzieho. Predseda hnutia Sme rodina už svojho neznámeho obdaroval a vyzval na to aj členov strany Petru Krištúfkovú a Petra Pčolinského. Pridávajú sa aj ďalší.

Mikuláš Boris? Pozrite sa, s čím kollárovci prišli na Vianoce
Foto: TASR
Popis: Ilustračné foto svätý Mikuláš
Na Vianoce nemá každý to šťastie, aby bol s rodinou a to pripomína v úvode svojej výzvy aj Boris Kollár. „Idú Vianoce a nie každý bude mať tie Vianoce pekné. Žije medzi nami veľmi veľa ľudí, ktorí sú sami, osamelí, prípadne sa deti vysťahovali do zahraničia a neprídu... Títo ľudia budú mať Vianoce určite smutné,“ vraví vo videu uverejnenom na Facebooku. 
 
V súvislosti s výzvou Kollár pripomína takzvaný „Ice bucket challenge“, teda výzvu, pri ktorej sa milióny ľudí po celom svete oblievali ľadovou vodou, ale v tomto prípade mu ide o situáciu na Slovensku. „Sme na Slovensku, ja nemám tieto amerikanoizmy a rusoizmy rád. Sme na Slovensku tak to nazvime po slovensky, výzva. Spravme si krajšie Vianoce my všetci jeden pre druhého,“ vyzýva. 
 
Videom, ktoré sa v utorok predpoludním objavilo na Kollárovom facebookovom profile, sa však výzva neskončila. Krátko na to predseda Sme rodina zavesil na sociálnu sieť hneď druhé video, v ktorom už obdarúva prekvapenú slečnu v jednom zo známych bratislavských kníhkupectiev ako inak knihami a vysvetľuje, že ide o výzvu pre krajšie Vianoce. 
 

Pohotová odpoveď

Aj v tomto prípade poslanec všetko dokumentuje na video, ale tváre obdarovaných nie sú vidieť. Niečo viac ako minútový záznam uverejnený o 11:10 končí Kollár výzvou smerovanou na poslaneckých kolegov Petra Pčolinského a Petru Krištúfkovú, aby urobili niečo podobné ako ich predseda. 
 

Mgr. Peter Pčolinský

  • SME RODINA - Boris Kollár
  • Začínam mať pocit, že Hlina je posadnutý... :-)
  • poslanec
Pčolinský bol pohotový a svoju odpoveď na výzvu predsedu strany Sme rodina „zavesil“ na sociálnu sieť necelú pol hodinu po Kollárovi. Poslanec však zvolil ako vianočný darček pre neznámeho čokolády a obdaroval nimi skupinku detí v sprievode učiteľky. Aj v tomto prípade je všetko zachytené na videu.
 
Posledného križiaka Milana Krajniaka vyzval na spríjemnenie Vianoc Pčolinský a reakcia sa na sociálnej sieti objavila o hodinku potom. V tomto prípade sa poslanec rozhodol obdarovať muža, ktorý v podchode na Zochovej hráva na husle. Krajniak kúpil pánovi čerstvé fornety, ale ten mu odpovedal, že nemá zuby. Dostal ešte pár drobných a na záver krátkej hudobnej vsuvky poslanec posunul výzvu ďalej. Petra Krištúfková zatiaľ nereagovala. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz

Ďalšie články z rubriky

Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

19:45 Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

Strana Smer-SD nie je na jedno použitie. Prekonala mnoho krízových situácií, ale vždy sa vrátila nas…