Migračná vlna z roku 2015 sa nezopakuje, povedal nemecký minister vnútra

26.8.2017 20:00

Podobná situácia, keď pred dvoma rokmi prišla do Nemecka mohutná vlna migrantov, viac nehrozí, povedal nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere.

Migračná vlna z roku 2015 sa nezopakuje, povedal nemecký minister vnútra
Foto: SITA
Popis: Utečenecký tábor. Ilustračná fotografia

De Maiziere nepovažuje vývoj súčasnej situácie za taký, ako bol na jeseň 2015, zhodnotil v dnes zverejnenom rozhovore pre DPA.

"Takisto sme veľa podnikli, aby sme sa ubezpečili, že to tak ďaleko nezájde," pokračoval minister a zdôraznil, že rok 2015 sa nebude opakovať.

V ostatnom čase rastú medzi nemeckými politikmi vyhlásenia varujúce pred migrantmi prichádzajúcimi v člnoch cez Stredozemné more do Talianska. Podobné slová zazneli aj z úst hlavného vyzývateľa nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v nadchádzajúcich voľbách Martina Schulza.

De Maiziere zavrhol obavy, že by sa títo migranti pokúsili dostať na sever do Nemecka. "Po prvé, sme lepšie pripravení, po druhé, Taliansko koná teraz inak, po tretie, množstvo utečencov v Taliansku nie je tak vysoké, ako sa hovorí." Minister vnútra upozornil, že počet utečencov prichádzajúcich do Talianska sa v júli a v auguste výrazne znížil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

17:00 Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

Nemecké provládne médiá sa zaoberajú zakrývaním vplyvov migračnej politiky otvorených dverí kancelár…