Mexiko: Na proteste proti násiliu voči ženám takto vyčíňali zamaskované ženy

17. 8. 2019 12:41

Pri protestnom pochode proti násiliu voči ženám došlo v mexickej metropole k výtržnostiam. Stovky žien demonštrovali v piatok večer miestneho času v centre mesta po tom, ako dve tínedžerky nezávisle od seba uviedli, že ich v Mexiku v uplynulých dvoch týždňoch znásilnili policajti. Informovala o tom agentúra DPA.

Mexiko: Na proteste proti násiliu voči ženám takto vyčíňali zamaskované ženy
Foto: TASR
Popis: Jedna z dvoch zamaskovaných žiem strieka farbu do tváre cestujúceho a druhá ho kope na autobusovej stanici pri protestnom pochode proti násiliu voči ženám v mexickej metropole 16. augusta 2019.
reklama

Na viacerých miestach boli počas protestu založené požiare - terčom podpaľačstva sa stala okrem iných policajná stanica a pamätník nezávislosti Mexika.

Zamaskované ženy okrem toho zničili autobusovú zastávku a poškodili viaceré policajné vozidlá. Viacero ľudí postriekali farbou.

Neznámy muž tiež udrel v priamom prenose päsťou televízneho reportéra. Podľa médií utrpelo pri proteste zranenia 17 ľudí vrátane 14 policajtov a dvoch novinárov.

Demonštrácie sa konali aj v predošlých dňoch s požiadavkou na spravodlivosť pre obete znásilnenia.

Sedemnásťročné dievča uviedlo, že ho znásilnili viacerí policajti 3. augusta, keď sa večer vracalo domov. V druhom prípade 16-ročné dievča obvinilo zo znásilnenia policajta v múzeu, kde bolo na praxi.

Starostka Mexika Claudia Sheinbaumová oznámila, že šiestich policajtov suspendovali.

Z údajov OSN vyplýva, že v Mexiku zažili určitú formu násilia dve tretiny žien vo veku nad 15 rokov, pričom v posledných 25 rokoch v krajine zabili približne 35.000 žien pre ich pohlavie.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Paška: Zahraniční filantropi naliali maximum peňazí do likvidácie slovenskej národnej politiky. Nálada v SNS je bojovná

0:05 Paška: Zahraniční filantropi naliali maximum peňazí do likvidácie slovenskej národnej politiky. Nálada v SNS je bojovná

Nálada v SNS je podľa podpredsedu strany Jaroslava Pašku bojovná. "Vidíme v opozícii nekonečné ambíc…