Merkelovej prejav prerušený. Nemeckému profesorovi praskli nervy. Bojím sa o svoje deti, nepoznáte dôsledky, šplechol jej do tváre. A teraz čelí hnevu...

28.1.2016 16:00

Angelu Merkelovú prerušil počas jej prejavu univerzitný profesor. Naštvaný Nemec kancelárke do očí povedal, že mu prekáža jej nepremyslená politika, pre ktorú sa bojí o svoje deti. Profesor má teraz problémy v univerzite.

Merkelovej prejav prerušený. Nemeckému profesorovi praskli nervy. Bojím sa o svoje deti, nepoznáte dôsledky, šplechol jej do tváre. A teraz čelí hnevu...
Foto: SITA
Popis: Angela Merkelová

Incident sa odohral v pondelok, keď kancelárka rečnila vo Fraunhoferskom inštitúte pre mikrosystémy. Prejav Merkelovej však prerušil profesor. „Bojím sa o budúcnosť svojich detí. Moje deti majú 2, 4 a 9 rokov, povedal Nemec a dodal: „Robíte experiment a nepoznáte dôsledky… Mám ohľadne toho vážne obavy. Očakával by som od vás ako od fyzičky väčšiu zodpovednosť.“

Nemecká kancelárka „drzého“ profesora takto odbila: „Dodržím svoje záväzky a spravím všetko preto, aby som zaistila, že Nemecko bude mať dobrú budúcnosť.“

Prerušujúci profesor bol vzápätí po svojom „vystúpení“ vyvedený z haly a teraz čelí právnym krokom zo strany Merseburskej univerzity, ktorá sa vyjadrila, že jeho pôsobenie ako zamestnanca prehodnotí pre „poškodenie reputácie fakulty“.

Univerzitný profesor svojimi vyjadreniami pravdepodobne odkazoval na nemeckú politiku otvorených dverí pre imigrantov, ktorá v Nemecku okrem iného viedla aj k masovým sexuálnym útokom na ženy.

Bojím sa o svoje deti

Začína sa to množiť

Znepokojený akademik nie je zďaleka jediným Nemcom, ktorý sa do éteru bez servítky vyjadril, čo si o Merkelovej imigračnej politike myslí. ParlamentnéListy.sk minulý týždeň informovali o vírusovo sa šíriacom videu nemeckej 16-ročnej študentky Bibi Wilhaimovej. Mladá Nemka v ňom obviňuje nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú zo zničenia Nemecka, pričom tvrdí, že čelí slovným útokom a obťažovaniu zo strany imigrantov. Wilhaimová zároveń zúfalo prosí o pomoc a vyzýva nemeckých mužov, aby konečne začali svoje ženy a deti brániť.

Radikalizácia strednej triedy?

Známy nemecký bezpečnostný expert August Hanning už v októbri konštatoval, že stredná trieda v Nemecku sa v nadväznosti na imigračnú krízu postupne radikalizuje. Podľa Hanninga je celkom možné, že tento vývoj povedie k nepokojom a zvýšenej kriminalite. Hanning však v skutočnosti iba konštatoval známy fakt. Len za prvých šesť mesiacov roka 2015 došlo v Nemecku k 150 podpaľačským alebo iným útokom, ktoré poškodili či zničili ubytovne pre utečencov a zranili desiatky ľudí.

„Saláfistov je už v súčasnosti v Nemecku takmer 8 000, a pritom nedávno ich bolo okolo 400. Ak sa nimi zverbovaní mladí moslimovia aj z radov utečencov rozhodnú počúvať nenávisť, ktorá ovplyvňuje úsudok, a začnú zabíjať ľudí odpálenými náložami alebo surovými vraždami ako novinárov v redakcii Charlie Hebdo v Paríži, tak sa vôbec nečudujem, že na druhej strane sa začne vytvárať akási protiváha, ktorá má korene práve v pôde krajnej pravice alebo extrémizmu,“  povedal pre ParlamentnéListy.sk bezpečnostný expert Juraj Zábojník.

O imigrantoch opatrne

Nemci to však majú čoraz ťažšie aj vtedy, ak sa rozhodnú svoju nespokojnosť vyjadriť mierumilovným spôsobom. Facebook, Twitter a Google totiž v decembri v Nemecku uzavreli dohodu, podľa ktorej budú sociálne siete vymazávať všetky protiimigrantské vyjadrenia, šírené na ich stránkach. Vymazané budú 24 hodín po tom, ako bude sociálnym sieťam žiadosť na zmazanie „poburujúceho“ príspevku zaslaná.

Sociálne siete totiž súhlasili, že sa budú riadiť nemeckými zákonmi a nie tak ako doteraz, svojimi vlastnými firemnými postupmi.

Ešte v septembri sa pri osobnom stretnutí nemecká kancelárka spýtala zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga, či sa niečo chystá urobiť s nenávistnými komentármi na Facebooku. Zuckerberg odpovedal: „Zostáva urobiť ešte nejakú prácu.“ „A pracujete na tom?“ opýtala sa ho Merkelová v angličtine. „Áno,“ odvetil jej riaditeľ Facebooku. Konverzácia mala zostať súkromnou, zachytil ju však omylom zapnutý mikrofón.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

14:35 Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

Pri voľbe nového policajného prezidenta sa podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča nič nezmení a "st…