Merkelovej koaliční partneri žiadajú pre utečencov povinné kurzy nemčiny. Podporí ich kancelárka?

28. 12. 2015 15:01

Nemecká koaličná strana Kresťanskosociálna únia (CSU) požaduje, aby migranti a utečenci, ktorí chcú zostať v Nemecku, museli povinne absolvovať kurzy nemčiny a zaviazať sa k dodržiavaniu demokratických hodnôt. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

Merkelovej koaliční partneri žiadajú pre utečencov povinné kurzy nemčiny. Podporí ich kancelárka?
Foto: SITA
Popis: Utečenci v Nemecku
reklama

Bavorská CSU je kľúčovým koaličným partnerom kresťanských demokratov kancelárky Angely Merkelovej. "Musíme požadovať pripravenosť na integráciu," uvádza sa v dokumente, o ktorom budú začiatkom januára rokovať účastníci regionálnej konferencie CSU. 

Povinné kurzy by mali absolvovať migranti už v období, keď sa posudzujú ich žiadosti o udelenie azylu v Nemecku. Podľa návrhu CSU je potrebné, aby sa migranti ihneď na začiatku svojho pobytu individuálne zaviazali, že budú rešpektovať nemecké hodnoty, právny poriadok a spoločné pravidlá pokojného spolužitia. 

Podobné opatrenia zamerané na začlenenie azylantov do nemeckej spoločnosti nedávno podporila aj Merkelovej Kresťanskodemokratická únia (CDU). Nemecké médiá v nedeľu informovali, že nemecké úrady doposiaľ zriadili už viac ako 8200 špeciálnych jazykových tried pre deti migrantov, ktoré sú v školskom veku. Jednotlivé spolkové krajiny do októbra tohto roku na tento účel celkovo vyčlenili minimálne 2,3 miliardy eur. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Také nevyspytateľné voľby ešte neboli, tvrdí analytik. Strany bez problémov prekračovali hranice. Politika sa zvlčila

23:59 Také nevyspytateľné voľby ešte neboli, tvrdí analytik. Strany bez problémov prekračovali hranice. Politika sa zvlčila

Rozmach nových spôsobov komunikácie, najmä na internete a sociálnych sieťach, ale aj neprehľadnosť a…