Merkelovej ide o moc, na voličov kašle. Petr Robejšek sa do nej ostro pustil pre to, čo teraz predviedla

22. 12. 2017 6:01

Zakladateľ českej strany Realistov a politológ z nemeckej univerzity Petr Robejšek sa obul do nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Skritizoval ju za to, že sa až po roku zišla s príbuznými obetí teroristického útoku na vianočných trhoch v Berlíne. Podľa Robejška to len potvrdzuje, že Merkelovej ide v prvom rade o moc. Jej voliči sú vraj pre ňu až na druhom mieste.

Merkelovej ide o moc, na voličov kašle. Petr Robejšek sa do nej ostro pustil pre to, čo teraz predviedla
Foto: Facebook, Petr Robejšek
Popis: Petr Robejšek
Petr Robejšek nechápe, prečo sa nemecká kancelárka stretla s pozostalými po obetiach teroristického útoku z minulého roka až po roku.
 
Je nad slnko jasnejšie, prečo sa tomu vyhla a stretáva sa s nimi (pod tlakom verejnej mienky) až teraz. Ani trochu nestála o to, vypočuť si výčitky zranených a pozostalých. Ľudí, ktorých príbuzní by zostali nažive, keby sa v roku 2015 starala o bezpečnosť nemeckých občanov a nepustila do krajiny státisíce migrantov. Samozrejme, že sa práve jej nechcelo počúvať trpké výčitky na nesplniteľné ,my to zvládneme'. Kto by stál o nepríjemné stretnutia. Nikto nepočuje rád, že urobil chyby. A už vôbec nechce byť obviňovaný zo smrti ľudí. Takže nemecká kancelárka si pred rokom ušetrila nepríjemnosť a konala úplne rovnako, ako by to urobila väčšina obyčajných ľudí,“ píše Petr Robejšek na sociálnej sieti Facebook.
 
Týmto svojím správaním Merkelová vraj len dokázala, o čo jej ide naozaj. V skutočnosti si chce táto dáma podľa Robejška udržať svoju moc napriek tomu, že by musela prijímať nejaké zásadné rozhodnutia a riešiť pre ňu nepríjemné situácie.
 
 
Nemecká kancelárka Angela Merkelová. Zdroj: TASR
 
Stretávanie sa s voličmi, ktorým má slúžiť, je vraj pre Angelu Merkelovú až kdesi na druhom mieste.
 
To sa ukázalo napr. pri bankovej kríze, keď sa rozhodla zachrániť nielen nemecké skrachované banky a žiadala Nemcov, aby to zaplatili. Na prelome rokov 2008 až 2009.
 
V roku 2015 sa zase rozhodla prijať neprispôsobivých migrantov bez toho, aby sa Nemcov opýtala na názor.
 
Bolo by pre ňu nepohodlné, keby v roku 2015 padli na nemeckých hraniciach výstrely. A tak svoju nečinnosť posvätila“ morálnymi ohľadmi a dlhodobé dôsledky invázie masy neprispôsobivých cudzincov prenechala budúcim generáciám hlavne v Nemecku, ale (cez kvóty) aj vo zvyšku Európy.
 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

0:05 Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

Záznam rokovania z europarlamentu o vlajočkách, ktoré predseda zakázal, vzbudil ohlas. Predsedajúca …