Merkelová eskaluje konflikt vnútri nemeckej vlády: Utečenci sú z veľkej väčšiny obete...

22. 6. 2018 7:00

Nemecká kancelárka Merkelová neprestáva prilievať olej do ohňa. V stredu pri spomienke na obete vysídlenia po druhej svetovej vojne v Berlíne zdôraznila, že by sa migrácia mala riešiť celoeurópsky. Pripomenula tiež, že utečenci sú z veľkej väčšiny obete, a preto by sa nemalo zabúdať na ľudský rozmer migrácie.

Merkelová eskaluje konflikt vnútri nemeckej vlády: Utečenci sú z veľkej väčšiny obete...
Foto: TASR
Popis: Angela Merkelová
reklama

„Imigrácia je európskou výzvou, pravdepodobne práve teraz našou najväčšou výzvou. Nesmieme nikdy zabudnúť... že ide stále o ľudí,“ uviedla a zdôraznila, že imigrácia musí byť kontrolovaná a treba určiť, najlepšie podľa štandardov EÚ, kto k nám môže prísť a zostať a kto nie. Informoval o tom server Novinky.cz.

Podľa kancelárky sa otázka utečencov a vyhostených v Európe dlho nenastolila, pritom by mala byť hlavnou témou. „Nemecko dostojí svojej ľudskej zodpovednosti chrániť ľudí, ktorí utekajú pred vojnou a terorom, ale aj zodpovednosti za udržanie súdržnosti v Európe,“ dodala.

Podľa slov Merkelovej by nebolo dobré, aby každý rozhodoval na úkor ostatných. Analytici tvrdia, že tým narážala na prístup ministra vnútra Horsta Seehofera zo sesterskej CSU. S ním má aktuálne vyostrený spor týkajúci sa práve imigrácie, ktorý ohrozuje ťažko poskladanú vládu.

Celý text nájdete na webe Novinky.cz.

autor: nab

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

21:10 Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

Podpredsedníčka ľudskoprávneho výboru parlamentu Vladimíra Marcinková (Za ľudí) by nebola rada, ak b…