Megaškandál?! Kočner spustil frontálny útok: Sprisahania politikov a novinárov, kompromitujúce emaily a tajné stretnutia Lipšica. Z tohto vám stopercentne padne sánka

19. 10. 2016 12:36

Marián Kočner poriadne prekvapil. Program avizovanej tlačovky, na ktorej si mal podľa očakávaní podnikateľ posvietiť na údajné previnenia politika Borisa Kollára a exposlanca Daniela Lipšica, prešiel výraznou programovou zmenou. Kontroverzný biznismen reagoval na včerajšie obvinenia, ktoré padli na tlačovej besede dvojice Daniel Lipšic a Gábor Grendel. Tým podnikateľ nič nedaroval a obvinil ich z udržiavania nadštandardných vzťahov s médiami. „Raz príde deň, keď vy, novinári, budete slúžiť občanom a nie politikom,“ uviedol na tlačovke Kočner.

Megaškandál?! Kočner spustil frontálny útok: Sprisahania politikov a novinárov, kompromitujúce emaily a tajné stretnutia Lipšica. Z  tohto vám stopercentne padne sánka
Foto: Reprofoto: TA3
Popis: Marian Kočner

Podnikateľ Kočner v úvode tlačovky avizoval zmenu programu a upozornil, že bude reagovať na včerajšie obvinenia poslanca Gábora Grendela a exposlanca Daniela Lipšica, ktoré sa týkali aj Kočnerových machinácií s Privatbankou a sumou troch miliónov eur, ktoré sa objavili na jeho účte a podľa niektorých informácií mali údajne pochádzať z daňového raja v Belize. „Keďže ma pán Lipšic včera poobviňoval zo všeličoho, tak som sa rozhodol, že okrem tej pôvodnej témy pripojím k dnešnej tlačovke aj moje vyjadrenie k informáciám, ktoré včera prezentovali pán Lipšic a pán Grendel,“ uviedol podnikateľ.

Zmena plánu, zaostrené na médiá

Podnikateľ na tlačovke uviedol, že počas vyšetrovania pozadia troch miliónov eur, ktoré mali skončiť z Belize na jeho účte, sa dostali novinári k vyšetrovacím spisom. „Manipulovali s informáciami, ktoré nemali z oficiálnych zdrojov,“ povedal Kočner na adresu novinárov. V apríli mal údajne dostať kompromitujúci mail, ktorý Gáborovi Grendelovi adresoval Vladimír Pčolinský.

„Posielam ti tie info pre šéfa. Ku Kočnerovi a Privatbanke,“ citoval podnikateľ obsah mailu na tlačovej besede. Mail mal informovať aj o údajnom „offrecordovom“ stretnutí pre vybraných novinárov usporiadanom Danielom Lipšicom, na ktorom sa žurnalisti mali dostať k záznamom z vyšetrovacieho spisu.

„Nebolo prvé. Pravidelne ich Daniel Lipšic pred svojimi tlačovkami robil. Pravidelne pozýval na tieto stretnutia spriaznených novinárov. Ešte raz hovorím: spriaznených. Predpokladám teda, že sa dostali k veciam, ku ktorým sa bežne dostať nemohli,“ komentoval obsah správy podnikateľ. V maili sa píše o osobách s iniciálkami D. L. a G. G., z ktorých Kočner vydedukoval, že by mohlo ísť o Daniela Lipšica a Gábora Grendela.

Lipšicovo stádo na webe

Kočnerove informácie vyvolali poriadny rozruch najmä v radoch prítomných novinárov. Podnikateľ ďalej informoval, že človek, ktorý mu poskytol mailovú správu, ho upozornil aj na stránku lipsicovestado.info. „Na tejto stránke nájdete mailovú a SMS komunikáciu Gábora Grendela s mediálnymi sluhami Daniela Lipšica. Je to obraz najhlbšieho úpadku novinárskej nezávislosti, cti a etiky,“ píše sa priamo na webe.

Redaktorka ParlamentnýchListov.sk sa Kočnera priamo na tlačovej besede opýtala, či vie, kto za stránkou stojí. „To ja vôbec neviem, tak, ako som dostal, tak som odovzdal. Ale určite to budú preverovať orgány činné v trestnom konaní,“ odpovedal. Kočner na margo internetovej stránky spomenul aj exministra obrany. „A čo vy viete, či to nebolo z Galkovho archívu?“ pýtal sa biznismen.

Kto je Marián Kočner?

Hoci v politike Kočner nikdy neoficiálne nefiguroval, jeho osoba sa spája s viacerými kauzami (Sasanka, Glance House či Technopol). Figuruje aj v tzv. mafiánskych zoznamoch. Kočner v nich bol spájaný ako so skupinou sýkorovcov, tak aj lamačskou skupinou piťovcov. Navyše v známej kauze Markízy z roku 1998 si Kočner najal ochranku iného mafiána – nebohého Petra Čongrádyho. Sám prepojenia na podsvetie odmieta.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pellegrini o Smere: Nie sme výťahová či autobusová strana. Ani deštruktívna skupinka

12:04 VIDEO Pellegrini o Smere: Nie sme výťahová či autobusová strana. Ani deštruktívna skupinka

Strana Smer-SD má síce nového volebného lídra, ale stále rovnaký cieľ, vyhrať voľby a pokračovať v p…