Medzi Ficom a Dankom to, zdá sa, opäť vrie. Zrušené rokovanie vlády

6.7.2017 12:03

Úrad vlády dnes o pol deviatej ráno mimoriadne zrušil posledné rokovanie vlády pred prázdninami. Ministri dostali oznam, že rokovanie nebude, bez akéhokoľvek zdôvodnenia a uvedenia náhradného termínu. Oznámenie poslal úrad vlády neskôr aj médiám.

Medzi Ficom a Dankom to, zdá sa, opäť vrie.  Zrušené rokovanie vlády
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko a Robert Fico

Podľa informácií Denníka N sa včera Danko urazil na Fica pre oslavy na Devíne. Ako ďalej píše, v koalícii je opäť kríza medzi Andrejom Dankom a Robertom Ficom a šéf SNS povedal svojim ministrom, aby nešli na vládu.

Šéf národniarov včera zverejnil status, že hodlal vystúpiť s prejavom, no Fico ho tam nechcel. „Z protokolu úradu vlády dostal odpoveď, že jeho prejav nie je na oslavách žiaduci, a preto sa na oslavách nezúčastnil,“ znie vysvetlenie na sociálnej sieti.

„Prejav predsedu, ako aj svoj postoj zverejnil na svojom fb profile, ako aj fb profile strany. Napriek tomu, že išlo o akciu úradu vlády, osobne mu je ľúto, že na takom významnom podujatí sa nemohol aktívne zúčastniť,“ dodal správca Dankovho Facebooku.

Fico pritom za neúčasť na oslavách kritizoval prezidenta Andreja Kisku. V stredu ráno sa konali aj oslavy v Nitre, kde bol z najvyšších ústavných činiteľov len Fico. Danko neodpovedal, prečo nebol v Nitre, vyjadril však morálnu podporu Petrovi Saganovi, vylúčenému z Tour de France. „Nie som typ politika, ktorý bude vypisovať organizátorom a funkcionárom za hrubé porušenie alebo zneužitie právomocí,“ odkázal na Ficov list UEFA kvôli futbalistom do 21 rokov.

Fico sa chce podľa straníckych kolegov vyhnúť koaličnej kríze pre rokovania s Nemeckom a Francúzskom o jadre EÚ.

Mala by byť zrušená aj koaličná rada o 13.00, kde mala vláda rokovať o vymenovaní Ľubomíra Jahnátka za šéfa regulačného úradu. SNS doteraz proti Jahnátkovi neprotestovala, stanovisko k Jahnátkovi Denníku N neposkytla.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to formálne a politicky motivované. Zbytočný krok. Z jeho strany došlo k porušeniu zákona. Časť Kiskovho spisu posiela výbor NR SR na rezort financií

15:10 Je to formálne a politicky motivované. Zbytočný krok. Z jeho strany došlo k porušeniu zákona. Časť Kiskovho spisu posiela výbor NR SR na rezort financií

Časť spisu prezidenta Andreja Kisku o financovaní jeho predvolebnej kampane posiela Výbor Národnej r…