Mečiar dnes prehovorí!

7. 3. 2017 10:01

Spoločenský tlak okolo amnestií bývalého predsedu vlády Vladimíra Mečiara narastá. Spoločnosť polarizuje už celých 19 rokov. V utorok večer príde po dlhej mediálnej odmlke do televízie TA3 samotný Mečiar, aby o nich prehovoril.

Mečiar dnes prehovorí!
Foto: SITA
Popis: Vladimír Mečiar

Téma Mečiarových amnestií polarizuje spoločnosť už celých 19 rokov. Diskusia o nich nikdy úplne neutíchla, ale výrazne zosilnela minuloročným pohrebom bývalého prezidenta Michala Kováča, ktorému uniesli syna do Rakúska. Tlak verejnosti na zrušenie týchto amnestií ešte narástol po tom, ako minulý týždeň prišiel do kín prvý slovenský politický triler Únos, ktorý je natočený na motíve únosu Kováčovho syna a s tým súvisiacich udalostí.

Televízia TA3 pri tejto príležitosti pozvala do relácie Téma dňa, ktorú moderuje Peter Bielik, diskutovať Bélu Bugára (Most-Híd) aj hlavného aktéra amnestií Vladimíra Mečiara.

Zdroj: Facebook/TA3

Na zrušenie amnestií okrem politikov tlačia aj osobnosti verejného života. Po novom sa k nim môžu pridať aj občania prostredníctvom webovej stránky somza.to. Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky sa témou amnestií budú opäť zaoberať na schôdzi, ktorá sa začína 21. marca.

Prijaté pozvanie do televíznej relácie zo strany Vladimíra Mečiara komentoval aj opozičný poslanec Jozef Viskupič. Podľa jeho názoru si bývalý predseda vlády poumýval krvavé hnáty a precvičil si, či ešte dokáže postaviť pravdu na hlavu. „Musí. Musí všetkým pripomenúť, prečo zabránil vyšetriť politickú vraždu, únos a aj to, že politická mŕtvola stále žije a pamätá si. Má šanóny informácií, môže použiť, ak politickí starci zabudli, čo stvárali,“ vyjadril sa opozičný poslanec.

Zdroj: Facebook/Jozef Viskupič

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Marek Vašut: Václav Moravec? Ako z čias komunizmu. Keď sa mladým nepáči názor, označia ho za ´fake news´

0:04 Marek Vašut: Václav Moravec? Ako z čias komunizmu. Keď sa mladým nepáči názor, označia ho za ´fake news´

Marek Vašut sa domnieva, že účtovať tridsať rokov po Nežnej revolúcii s komunistami nemá zmysel. Zvl…