Mayová varuje: Kritici dohody riskujú poškodenie demokracie a ekonomiky Británie

6. 1. 2019 13:30

Britská premiérka Theresa Mayová varovala kritikov jej dohody o brexite, že odmietaním jej plánu ohrozujú kvalitu demokracie v Británii a jej ekonomiku.

Mayová varuje: Kritici dohody riskujú poškodenie demokracie a ekonomiky Británie
Foto: TASR
Popis: Theresa Mayová
reklama

Mayová napísala v komentári v britských nedeľných novinách Mail on Sunday, že plán odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie, ktorý vyrokovala s predstaviteľmi EÚ, je jediný spôsob, ako si ctiť výsledok referenda z roku 2016, ochrániť pracovné miesta a poskytnúť ľuďom a firmám istotu.

Premiérka bola nútená odložiť v decembri hlasovanie v britskom parlamente o jej dohode o brexite, keď bolo jasné, že jej plán nemá dostatočnú podporu medzi zákonodarcami a že ho odmietnu. Zákonodarcovia začnú znovu debatovať o 585-stranovej dohode o brexite v stredu 9. januára, ešte pred hlasovaním o nej, ktoré je naplánované na týždeň od 14. januára, pripomenula v nedeľu tlačová agentúra AP.

Konzervatívna líderka Mayová údajne zvažuje, že zákonodarcom ponúkne ústupky v záležitosti takzvanej írskej poistky (backstop) - čo je opatrenie zamerané na to, aby sa zabránilo vzniku tvrdej hranice medzi Írskou republikou, teda členskou krajinou EÚ, a Severným Írskom, ktoré je súčasťou Spojeného kráľovstva a odchádza z únie.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…