Mayová s Junckerom sa nedohodli, rokovania budú pokračovať

22.11.2018 19:00

Britská premiérka Theresa Mayová navštívila v stredu Brusel, kde sa stretla s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom. Témou ich rozhovorov bola predbežná zmluva o odchode Británie EÚ, informovala agentúra AFP.

Mayová s Junckerom sa nedohodli, rokovania budú pokračovať
Foto: TASR
Popis: Mayová a Juncker

Mayovej a Junckerovi sa finalizovať dohodu o brexite v priebehu stredajších rokovaní nepodarilo a po ich ukončení novinárom povedala, že rozhovory so šéfom EK budú pokračovať v sobotu, keď sa britská premiérka do Bruselu vráti.

"V sobotu sa vrátim na ďalšie stretnutia..., aby sme diskutovali o tom, ako zabezpečíme uzavretie tohto procesu spôsobom, ktorý bude odrážať záujmy nás všetkých," povedala Mayová po ukončení stredajších rozhovorov s predsedom EK. Bližšie podrobnosti však neposkytla.

Skutočnosť, že sa Mayová a Juncker nedohodli, môže podľa AFP znamenať, že je ohrozené aj konanie mimoriadneho summitu EÚ o brexite, ktorý je naplánovaný na nedeľu 25. novembra. Predbežnú dohodu o vystúpení Británie z Únie ešte totiž musí najprv schváliť Dolná komora britského parlamentu.

Ešte pred Mayovej cestou do Bruselu sa v médiách objavili správy, že hlavnými spornými bodmi v predbežnej dohode o brexite sú režim na hraniciach medzi Írskou republikou a Severným Írskom, ako aj postavenie Gibraltáru a rybolov pri britských brehoch.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico rozohráva politickú hru, Čaputova získava rešpekt a Kiska... Publicista hodnoti týždeň

0:00 Fico rozohráva politickú hru, Čaputova získava rešpekt a Kiska... Publicista hodnoti týždeň

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová bola na návštevách v Česku, Maďarsku a Poľsku kritická preto, …