Matovič "zaspieval" Glváčovi o malej Žužu. Na rozlúčku so slobodou

16. 1. 2019 8:45

Počas celého včerajšieho dňa si podpredseda NR SR Martin Glváč a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič posielali odkazy cez tlačovky a médiá. Kým Glváč chce na Matoviča podať trestné oznámenie za jeho slová, že ho má premiér dať do karantény, Matovič mu na oplátku posiela pieseň s názvom Malá Žužu od známej slovenskej skupiny Horkýže Slíže. Podľa Matoviča sú totiž slová akoby ušité na mieru na aktuálnu situáciu o údajnej známosti medzi Glváčom a obvinenou Alenou Zsuzsovou.

Matovič "zaspieval" Glváčovi o malej Žužu. Na rozlúčku so slobodou
Foto: TASR
Popis: Igor Matovič a Martin Glváč
reklama

Na informáciu, že Martin Glváč na Igora Matoviča podáva trestné oznámenie, zareagoval šéf OĽaNO svojsky. Cez Facebook posiela podpredsedovi NR SR pieseň Malá Žužu z dielne Horkýže Slíže, pričom podľa jeho slov ide o odmenu za jeho úchylné aktivity. Podľa Matoviča je totiž text aj obsah piesne ušitý presne na mieru na objednávateľku vraždy Alenu Zsuzsovú, pričom napísal aj pasáž z piesne. Samotný text piesne je o rozlúčke so slobodou, keď sa budúci ženích rozhodol zájsť do „bordelu“ a užiť si s prostitútkami.

Matovič vzápätí poďakoval samotnej kapele, že pieseň zložila a naspievala. „O mafiánskych štetkách urobili túto pieseň už pred desiatimi rokmi. Nuž, mali čuch na skorumpované politické svine, ktoré si budú chcieť ‚zažužoliť' s nejakou lacnou štetkou Žužovou,“ uviedol Matovič kriticky. Dodal, že im zrejme nenapadlo, že práve také ženy, o ktorých spievajú, budú chcieť na objednávku pre niekoho zavraždiť dvoch mladých ľudí, ktorí ešte mali celý život pred sebou.

Rovnako poukázal na súvislosti, ktoré sa začiatkom týždňa prevalili. Samotného Glváča kritizuje, že v čase, keď si so Zsuzsovou písal, sa vysmieval ľuďom, ktorí protestovali na námestiach za slušné Slovensko. „Samozrejme, pred vyšetrovateľmi to zatajil a hlavne – napriek dôkazom polície to naďalej zapiera. Existuje väčší dôkaz toho, že Smer je mafiánska organizácia? Neexistuje,“ napísal na záver.

Výzva premiérovi

Igor Matovič v utorok 15. januára vyzval premiéra v súvislosti s medializovanými informáciami, aby vyvinul maximálnu snahu dostať Glváča zo všetkých funkcií, ktoré zastáva. „Pán premiér, dajte ho do karantény. Glváč bol v tom čase predsedom poslaneckého klubu, dnes je podpredsedom klubu a podpredsedom NR SR, člen ľudskoprávneho výboru, člen výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, člen úzkeho vedenia Smeru – SD a krajský šéf strany," menoval Matovič s tým, že ak to premiér neurobí, je len bábkou v rukách predsedu Smeru – SD Roberta Fica. Šéf Obyčajných tiež apeluje na predsedu NR SR Andreja Danka (SNS), aby si dal podmienku, že od najbližšej schôdze pléna Glváč nebude podpredsedom parlamentu.

Následne na jeho slová reagoval samotný Martin Glváč, podľa ktorého Matovič nevie, čo hovorí, pričom ho nazval daňovým kriminálnikom a usvedčeným klamárom. „Toto je hnoj Igora Matoviča. Podávam trestné oznámenie a toto si tento vagabund na povale u svojej babky už neukryje. Páni Matovič a Daniel Lipšic verejnosť neoklamú. Vystúpenie Igora Matoviča dokázalo, že tu funguje organizovaná skupina s jediným cieľom, prekryť randenie Daniela Lipšica s podozrivou Alenou Zsuzsovou. Je nechutné, že po tom všetkom sa účelovo ponúkol Kuciakovcom, aby mal prístup k spisu ako ich advokát. Vyzývam Igora Matoviča, aby okamžite vysvetlil túto nehoráznosť," odkázal Glváč.

K veci sa nebude vyjadrovať

Na základe výzvy generálneho prokurátora sa podľa svojich slov Glváč nebude ďalej verejne vyjadrovať vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, "ktoré má evidentne niekto záujem manipulovať a mariť". Na rozdiel od pána Lipšica som ja na podozrivé kontakty upozorňoval príslušné orgány, postupoval som podľa ich pokynov a vždy za prítomnosti tretích osôb. Ako právnik viem, kedy budem môcť povedať viac, a garantujem, že matovičovci potom sklapnú," uviedol.

Podľa Glváča je zaujímavé, že "tento daňový podvodník a klamár sa neobracia so svojou výzvou na Daniela Lipšica ani na Juraja Drobu, Richarda Sulíka, ktorý raňajkoval u Mariana Kočnera, či ďalších". Matovič v utorok vyhlásil, že Glváč nemá čo hľadať vo svojej funkcii.

Alena Zsuzsová obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej komunikovala posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi. Medzi nimi sú medzitým odvolaný námestník generálneho prokurátora pre netrestný úsek René Vanek, Martin Glváč, poslanec parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba či predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Písal o tom Denník N, ktorý sa pritom odvoláva na informácie z vyšetrovania prípadu.

Komunikáciu Aleny Zsuzsovej s vplyvnými ľuďmi získali podľa denníka vyšetrovatelia po zadržaní jej mobilu, počítača a po tom, čo dali tieto zariadenia preskúmať znalcom. Obvinená si komunikáciu s týmito mužmi archivovala a nie je vylúčené, že ju mohla používať aj na vydieranie. Po medializovaných informáciách začal Čižnár upratovať vo svojej inštitúcii a rozhodol sa svojmu námestníkovi zrušiť poverenie vykonávať funkciu. Viac sme písali TU.

Autor: PH/TASR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…