Matovič vyzýva Čiznára, aby okamžite riešil Glváča. Vraj patrí na tento zoznam

24. 1. 2019 17:00

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD) zaradil do širšieho okruhu podozrivých pre jeho komunikáciou s Alenou Zsuzsovou, ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zároveň vyzval premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby zariadil Glváčov odchod z parlamentu.

Matovič vyzýva Čiznára, aby okamžite riešil Glváča. Vraj patrí na tento zoznam
Foto: TASR
Popis: Igor Matovič.

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD) zaradil do širšieho okruhu podozrivých pre jeho komunikáciou s Alenou Zs., ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zároveň vyzval premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby zariadil Glváčov odchod z parlamentu.

"Chcel by som vyzvať pána generálneho prokurátora, aby bol okamžite pán 'Maznák' zaradený do širšieho zoznamu podozrivých, ktorý mohol pred marcom 2018 komunikovať aj o skutočnostiach, ktoré môžu poslúžiť pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka," uviedol Matovič s tým, že by mal byť Glváčovi zhabaný telefón aj počítač.

Ak by bola Glváčova komunikácia koordinovaná, išlo by podľa Matoviča o zlyhanie Vojenského spravodajstva. "Ak by Vojenské spravodajstvo, priamo riaditeľ, prikázal vtedajšiemu ministrovi obrany, aby komunikoval so ženou, ktorá v tom čase bola evidovaná ako žena, ktorá bola vyšetrovaná ako podozrivá z objednávky vraždy primátora Basternáka, tak by to bolo úplné zlyhanie tajných služieb," myslí si Matovič.

Daniel Lipšic, ktorého mala tiež Alena Zs. kontaktovať, podľa Matoviča túto komunikáciu poprel. "Vo vyšetrovacom spise nie je ani len zmienka o komunikácii Daniela Lipšica, to je veľký rozdiel," dodal. Glváč pred médiami vyhlásil, že komunikáciu s Alenou Zs. koordinoval s Vojenským spravodajstvom, ako aj s generálnym prokurátorom. 

Glváč je tiež členom Osobitného kontrolného výboru Národnej rady (NR) SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Podľa predsedu výboru Eduarda Hegera (OĽaNO) by sa do vysvetlenia komunikácie nemal zúčastňovať na jeho zasadnutiach. Tiež avizoval, že sa na výbore bude riaditeľa Vojenského spravodajstva pýtať na túto komunikáciu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

0:05 Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

Výbor Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) vylúčil Ruskú federáciu z účasti na svetových šampioná…