Matovič už otvorené dvere nechávať nemusí. Môj odchod je definitívny, chcem bojovať za spravodlivosť menej emotívne, netají Žarnay

26. 2. 2017 17:12

Odchod Ota Žarnaya z poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA je definitívny. Nejde o dočasné rozhodnutie. Potvrdil to dnes Žarnay v diskusnej relácii TA3 V politike.

Matovič už otvorené dvere nechávať nemusí. Môj odchod je definitívny, chcem bojovať za spravodlivosť menej emotívne, netají Žarnay
Foto: SITA
Popis: Poslanec NR SR za stranu OĽaNO Oto Žarnay
reklama

Žarnay spolu s Vierou Dubačovou nedávno opustili poslanecký klub OĽaNO-NOVA pre politické ambície vo voľbách do VÚC. V tomto boji nechcú mať stranícku nálepku. "Nebolo to rozhodnutie zo dňa na deň," povedal o svojom rozhodnutí Žarnay.

Bývalý učiteľ plánuje v parlamente pôsobiť ako nezaradený poslanec. "Veci nechcem riešiť konfrontačne," povedal Žarnay. Chápe, prečo má líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič "také prejavy a štýl politiky, aké má". "Odžil si viacero útokov na jeho osobu, upozornil aj na veľa korupčných káuz, vie, čo je v pozadí, preto ten prejav," uviedol Žarnay. Rovnako ako Matovič chce bojovať za spravodlivosť, "no menej emotívne". Verí, že to bude viesť ku konštruktívnym výsledkom.

Bývalý učiteľ chce v parlamente spolupracovať s ostatnými nezaradenými poslancami i tými z iných demokratických zoskupení. Hnutie OĽaNO-NOVA sa podľa neho profiluje ako sociálno-konzervatívne, on chce vystupovať ako nezávislý politik. Jeho podporu však hnutie bude mať.

Žarnay trvá na tom, že líder OĽaNO-NOVA je v politike prínosný. "Takých ľudí ako on potrebujeme," zdôraznil. Vďaka Matovičovi "sa v tomto priestore môžu uplatniť aktivisti, ktorí sa venujú bežným problémom ľudí," dodal.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…