Matovič presviedča Radičovú, aby sa vrátila späť do politiky. Čo na to hovorí expremiérka?

10. 8. 2015 18:14

Šéf obyčajných ľudí Igor Matovič vkladá do predvolebného spojenectva s hnutím Daniela Lipšica (NOVA) veľké nádeje. Pred časom sa vyjadril, že koalícia (NOVA-OĽaNO) vznikla preto, aby maximalizovala možnosť poraziť vládny Smer. Matovič si už vybral aj lídra koalície. Podľa jeho predstáv by to mala byť expremiérka Iveta Radičová. Tá sa však do politiky už nehrnie.

Matovič presviedča Radičovú, aby sa vrátila späť do politiky. Čo na to hovorí expremiérka?
Foto: ReproFoto: ta3.com
Popis: Igor Matovič ponúka pôžičku 3 milióny eur Radoslavovi Procházkovi
reklama

Matovič chce mať na kandidátke „súdržný tím dobrých a čestných ľudí“. Okrem iných si spomenul aj na bývalú predsedníčku vlády Ivetu Radičovú. Expremiérku by si želal vidieť v kresle líderky koalície OĽaNO-NOVA. Radičová údajne jeho ponuku odmieta.

Dá sa Radičová zlomiť?

Ivetu Radičovú sa líder obyčajných ľudí pokúša presvedčiť, „tak ako mnohí iní ľudia, ktorí ju majú radi“. Bývalá predsedníčka vlády mu však odpovedá presne to isté, čo médiám. Radičová sa v minulosti už niekoľkokrát vyjadrila, že nepočíta s návratom do politiky. Šéf OĽaNO si ale chce Radičovú získať tvrdením, že ´dobrí ľudia by jej návrat veľmi privítali a vôbec by nehľadeli na to, že vravela, že späť sa nechystá´,” píše portál Konzervativnyvyber.sk.

Matovič chce vyčistiť zažratú špinu

Hnutie sa pokúša získať nových ľudí do politiky aj pomocou bilbordovej kampane s heslom „Zlo zvíťazí, ak dobrí ľudia neurobia nič“. Matovič tvrdí, že bez činov a so sklonenou hlavou sa nedá bojovať so zlom. „Chceme aj takto ľudí vyzvať, aby sa nebáli aktívne vstúpiť do politiky a pomohli nám ju od zažratej špiny vyčistiť,” vysvetlil Matovič.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

18:29 Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

Temný web. Manipulácia cez sociálne médiá. Ako sa dá kúpiť? Ako sa proti nej bojuje? Koľko stojí jed…