Matovič pre PL.sk: Za všetkými zlodejinami Smeru je Kaliňák, nešetril kritikou. Neuveríte, k čomu ho prirovnal

6. 7. 2016 13:30

Dnes malo dôjsť k mimoriadnej schôdzi, na ktorej sa malo hlasovať o odvolaní premiéra Fica zo svojej funkcie. Tesne pred začatím schôdze, keď ešte nikto netušil, že odvolávanie premiéra bude pre nedostatok poslancov v sále až dvakrát preložené na iný termín, Parlamentné Listy zastihli náhliaceho sa Igora Matoviča chodbami národnej rady. „Mám málo času a musím sa stihnúť ešte prezliecť,“ prezradil Matovič, ukazujúc na svoje tričko s nápisom Fico chráni zlodejov. Nakoniec si dve - tri minútky času predsa len našiel.

Matovič pre PL.sk: Za všetkými zlodejinami Smeru je Kaliňák, nešetril kritikou. Neuveríte, k čomu ho prirovnal
Foto: pk
Popis: Igor Matovič v Národnej rade Slovenskej republiky.
reklama

Posledné týždne sa v parlamente nesú v znamení mimoriadnych schôdzí, ktorých cieľom bolo odvolať či už ministra vnútra Roberta Kaliňáka, alebo dnes premiéra Fica. Myslíte si, že táto snaha bude úspešná?

Je to o vyvíjaní nátlaku a my ako opozícia veľa možností nemáme. Keď zvoláme schôdzu na tému Bašternák a nadmerné odpočty a neschvália nám program, tak ústava, našťastie, chráni toto právo opozície, že si môže zvolať schôdzu na odvolanie niektorého ministra, a vtedy neschvaľujú program, vtedy tá schôdza musí bežať. Pre nás je to priestor na to, aby sme komunikovali závažné témy. Myslím si, že založiť ruky a povedať si, však tak či tak majú väčšinu a nič nedosiahneme, by bolo zbabelé. Od toho nás ľudia neplatia. Takže musíme bojovať.

Spočiatku sa predpokladalo, že po takom silnom tlaku pán Kaliňák zo svojho postu odstúpi alebo ho odvolá premiér. Prečo sa tak podľa vás nestalo?

Pretože Kaliňák je ako keby procesor v počítači. Nemôžete procesor z počítača vytrhnúť, lebo by počítač prestal byť funkčný.

Počítač sa dá napríklad reštartovať…

Ale bez procesora napríklad nie. A strojcom všetkých tých podvodov, ktoré Smer urobil, kedy čo ukradli, kedy kde aký tender urobili, či ukradli 200 miliónov pri mýtnom tendri atď., jednoducho mozgom za týmto všetkým bol Kaliňák. Ak by ho oni odstavili, tak sa to zosype celé ako domček z karát. Čiže oni sa nevyhnutne potrebujú. Ak by Fico odvolal Kaliňáka, teda ho politicky popravil, tak akoby si odsekol svoju pravú ruku. To by asi nikto dobrovoľne neurobil.

Čo hovoríte na nedávne prerušenie mimoriadnej schôdze, ktorej dôvodom mal byť transparent s textom „Slušní ľudia platia dane, zlodeji si žijú za ne“? Ten ste museli nakoniec v sále zrolovať, aby parlamentná schôdza mohla pokračovať…

Dvadsaťsedem rokov bolo poslancovi počas svojho vystúpenia a počas iných vystúpení dovolené používať transparent. Ja som ho použil len počas svojho vystúpenia, no zlodejom bolo evidentne nepríjemné, že si prečítali pravdu či sa tam zbadali na tom transparente ako v zrkadle. Teda robili všetko preto, aby tam nebol.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…