Matovič: Niektorým by som zavadzal a určite by im menej chutilo. Andrej, nič si z toho nerob, ja si nerobím

9. 1. 2020 15:51

Poslanec NR SR za Smer – SD Erik Tomáš na sociálnej sieti komentuje stretnutie opozičných parlamentných a mimoparlamentných strán, ktoré sa uskutočnilo v utorok (7. 1.). Zúčastnil sa ho líder strany Za ľudí Andrej Kiska, šéf SaS Richard Sulík, predseda KDH Alojz Hlina a rovnako aj Michal Truban za koalíciu PS-Spolu. Politici si dopriali spoločný obed, pričom mediálnym výstupom ich stretnutia bolo, že sa zhodli na troch prioritách, ktoré sú pre nich po tohtoročných parlamentných voľbách kľúčové. „Sú nimi spravodlivosť, školstvo a zdravotníctvo," vyhlásil Kiska. Tomáš však zjavne číta ich spoločné "rande" trochu inak.

Matovič: Niektorým by som zavadzal a určite by im menej chutilo. Andrej, nič si z toho nerob, ja si nerobím
Foto: TASR/df
Popis: Prezident SR Andrej Kiska (vľavo) a líder strany OĽaNO Igor Matovič
reklama

„Naša opozícia počas sviatkov zase vystrájala, ale v čase pokoja som sa zdržal komentára," takto zostra začína svoj status na sociálnej sieti Tomáš. „Ako je už známe, Truban prišiel s ´úžasnou´ myšlienkou, že všetci lídri opozície majú byť ministrami v budúcej vláde a ešte nabonzoval na Kisku, že ten nechce byť len ´obyčajný´ minister, ale rovno premiér," pokračuje poslanec Smeru. 

Tomáš: Pakt o neútočení už naplno funguje 

„Také príznačné pre opozičných chlapcov. Už pred voľbami, teda predtým, ako občania rozhodnú, si bez štipky pokory delia funkcie. A ich údajný líder Kiska, ktorý zatiaľ na to ani zďaleka nemá preferencie, sa vidí rovno v kresle premiéra," vysvetľuje koaličný poslanec.

Exprezidentovi Kiskovi pritom nezabudne opäť pripomenúť jeho ďaňové prešlapy: „Neprekáža ani to, že čelí obvineniu z daňového zločinu. V rukách má totiž pakt o neútočení, ktorý už naplno funguje a jeho kamošom zatvára ústa. Navyše, veď aj Česi majú trestne stíhaného predsedu vlády, tak čo sme my horší, že?"

Ponížený Kollár, Matovič ako malé decko 

Spoločné stretnutie opozičných predsedov Tomáš označuje za trápne. „Kiska zvolal obed, ale bez Matoviča a Kollára. Pritom bez ich hlasov môžu tí ostatní o teplých vládnych miestečkách len snívať. Matovič už tradične reagoval ako malé decko a ponížený Kollár zostal opäť ticho, lebo chce s týmito slniečkarmi vládnuť," nakladal Tomáš.

Na záver poslanec Smeru spochybnil schopnosť opozície spolupracovať, pričom jej predstaviteľov nazval škôlkarmi.

„Takže opoziční škôlkari nám všetkým zase ukázali, ako ´vedia spolupracovať. Zisťujem, že toto som vlastne ani komentovať nemusel, toto sa komentuje samo. V každom prípade neviem ako vám, ale mne ten ich novoročný obed ´nechutil´," dodal.

Truban: S Kiskom sme si nerozdeľovali žiadnych premiérov ani ministrov

Šéfovia opozičných parlamentných a mimoparlamentných strán na utorkovom stretnutí odmietli tvrdenia, že by si delili posty v budúcej vláde.

Debaty o tom, kto zasadne na aké miesto a kto bude riadiť aké ministerstvo, považuje Sulík za priskoré a bezpredmetné.

Kiska a Truban reagovali aj na útoky lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča, ktorý tvrdil, že si navzájom posielajú odkazy cez médiá o tom, kto nemôže byť premiérom a kto ministrom.

„Matovič to znova prekrúcal. S Kiskom sme si nerozdeľovali žiadnych premiérov ani ministrov. Nerobíme to ani teraz," uviedol Truban.

Kiska potvrdil, že o rozdeľovaní miest nebola žiadna diskusia.

Matovič: Andrej, nič si z toho nerob, ja si nerobím

Matovič na margo svojej neúčasti na utorkovom obede opozičných parlamentných a mimoparlamentných strán uviedol, že pozvanie od Kisku si všimol až "včera na obed," a následne ho kontaktoval s ospravedlnením.

„Na moju otázku, čo je to za obed, na ktorý pozýva, mi však odpísal: To už je pasé," napísal vo svojom stanovisku Matovič. 

"...a nakoniec, úprimne – niektorým by som tam aj tak zavadzal a v mojej prítomnosti by im určite menej chutilo ... a taký hriech hneď zkraja roka by som si narováš zobrať teda nechcel," uviedol líder OĽaNO v obsiahlom statuse. 

Na záver vysvetlil, že jeho hnutie má vlastnú cestu, "ale s rovnakým cieľom" A Kisku upokojil stručným "péeskom":

„Oni sa budú mojkať ako signatári PAKTU o neútočení/mlčaní a my pôjdeme našou cestou. Ale s rovnakým cieľom – vytvoriť spolu vládu, v ktorej my budeme mať na starosti absolútny základ – ustrážiť, že už nikto nikdy nebude v politike okrádať svojich voličov – to, s čím som do politiky išiel a to, prečo ma mnohí v politike nemajú príliš v láske a majú doslova husiu kožu, keď si majú čo i len predstaviť, že by OĽaNO malo byť súčasťou vlády a mali by sme im pozerať na prsty ... bŕŕŕ. P. S. Andrej, nič si z toho nerob, ja si nerobím :)."

Autor: GG

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: GG
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koronavírus vyčíňa v Taliansku: Dve stovky nakazených, jedenásť mŕtvych. A nikto netuší, kde sa tam vzal

8:08 Koronavírus vyčíňa v Taliansku: Dve stovky nakazených, jedenásť mŕtvych. A nikto netuší, kde sa tam vzal

V Taliansku sa zatvárajú múzeá, rušia sa futbalové zápasy či sa obmedzuje doprava. Server CNN prišie…