Matica reaguje v súvislosti s prezidentskými voľbami: Stavia sa proti šíreniu nenávisti voči národne orientovaným Slovákom a Slovenkám na internete

22. 3. 2019 17:00

"Matica slovenská má prirodzenú povinnosť vyzvať verejnosť na upokojenie vášní," uviedla jej hovorkyňa Veronika Matušková.

Matica reaguje v súvislosti s prezidentskými voľbami: Stavia sa proti šíreniu nenávisti voči národne orientovaným Slovákom a Slovenkám na internete
Foto: matica.sk
Popis: Matica slovenská
reklama

Matica slovenská sa jednoznačne stavia proti šíreniu nenávisti voči národne orientovaným Slovákom a Slovenkám na internete. Reaguje tak na výzvy niektorých ľudí, medzi inými aj mladých, na ich povolebné fyzické útoky. Internetovými výzvami je znepokojená.

"To je v slobodnej, demokratickej spoločnosti neakceptovateľné a Matica slovenská má prirodzenú povinnosť vyzvať verejnosť na upokojenie vášní," uviedla jej hovorkyňa Veronika Matušková. Podľa Matice slovenskej by mali byť "dostatočným" poučením slovenské dejiny z obdobia totalitných režimov.

Anketa

Koho budete voliť v druhom kole prezidentských volieb?

hlasovalo: 2381 ľudí

Pripomína tiež, že vyjadriť svoj názor má právo každý občan Slovenskej republiky, väčšina aj prostredníctvom volieb. Povzbudzuje však k slušnému a kultivovanému vyjadrovaniu svojho názoru cez občiansko-demokratické práva, akým je aj právo slobodne voliť.

"Uvedomujeme si súčasnú spoluzodpovednosť Matice slovenskej za šírenie národnej hrdosti, osvety, kultúry a dejín, aby sme z našich detí vychovávali dobrých a spravodlivých ľudí, ktorí sa s láskou k vlastnému národu a vlasti postavia za Slovensko," poznamenala Matušková.

Matica slovenská sa nechala tiež počuť, že jej neprislúcha komentovať predvolebnú kampaň. Zdôrazňuje ale, že prezident má byť obraňujúcim hlasom všetkých Slovákov a Sloveniek, bez akéhokoľvek rozdielu. "Má srdcom i rozumom chápať ľudské hodnoty, kresťanské a národné tradície. Má to byť človek, ktorý svojou prirodzenou autoritou, životným príkladom a dlhodobými skúsenosťami dokáže byť garantom spoločenského mieru medzi ľuďmi rôzneho pôvodu, názorov a presvedčení," dodala Matušková.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…