Matečná nevidí dôvod na odchod z funkcie. Fecko z OĽaNO jej odkazuje, že traktory v uliciach nie sú alegorické vozy

20.5.2018 13:45

Šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (nominantka SNS) ani pár dní pred mimoriadnou schôdzou Národnej rady (NR) SR stále nevidí dôvod na odchod z ministerskej funkcie. Uviedla to v relácii televízie TA3 V politike v diskusii s opozičným poslancom NR Martinom Feckom (OĽaNO) z Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Opozícia na jej odvolanie už zozbierala 44 podpisov poslancov NR, Matečnú by sa mali pokúsiť odvolať budúci týždeň vo štvrtok (24.5.).

Matečná nevidí dôvod na odchod z funkcie. Fecko z OĽaNO jej odkazuje, že traktory v uliciach nie sú alegorické vozy
Foto: TASR
Popis: Gabriela Matečná

Odvolanie z funkcie žiada podľa Matečnej malá časť ľudí spomedzi asi 19.000 farmárov, ktorí prijímajú platby od Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). "Ak niekto vznesie voči mne nejaké trestné oznámenie, pretože sme niekde pochybili, som súdny človek, nemám problém odtiaľ (z funkcie - pozn. TASR) odísť," priblížila.

"Nevidím však dôvod, ak sa vyťahujú polopravdy a klamstvá, aby som na takéto reagovala. To nie je vecná a odborná debata. Toto je politikárčenie," podčiarkla Matečná.

Gabriela Matečná

  • SNS
  • ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Fecko podľa vlastných slov nevie o "predrokovaných" koaličných poslancoch, ktorí by podporili odvolanie Matečnej z funkcie. "Nie, zatiaľ neviem o takýchto 'predrokovaných' poslancoch," poznamenal. Dúfa však, že sa u niektorých poslancov "pohne svedomie", pretože aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár povedal verejne o zásadných nedostatkoch v systéme fungovania agrorezortu. 

"Chcem veriť, že aj pani ministerka by možnože mohla povedať ďalšie slovo o tom, ako si to predstavuje alebo nepredstavuje ďalej. Opakovane upozorňujem, že (demonštrujúce) traktory, ktoré sú v uliciach a mestách SR, to nie sú alegorické vozy," doplnil Fecko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Neodvolali ho. Danko zostáva šéfom parlamentu

17:51 Neodvolali ho. Danko zostáva šéfom parlamentu

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) zostáva vo funkcii. Rozhodli o tom v stredu poslan…