Masaker v Turecku. Počet mŕtvych narastá

1.1.2017 9:33

Bilancia obetí dnešného útoku na nočný klub v tureckom meste Istanbul stúpla na 39 mŕtvych a najmenej 69 zranených, z ktorých sú štyri osoby v kritickom stave. Uviedol to turecký minister vnútra Süleyman Soylu.

Masaker v Turecku. Počet mŕtvych narastá
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia

Medzi mŕtvymi je najmenej 16 cudzincov, spresnil minister bez poskytnutia informácií o ich národnosti. Päť obetí vyšetrovatelia identifikovali ako tureckých občanov, kým príslušné úrady sa stále usilujú zistiť totožnosť 18 obetí.

Útočník, ktorý v preoblečení za Santu Clausa vtrhol do podniku Reina nachádzajúceho sa vo štvrti Ortaköy a spustil paľbu zo strelnej zbrane, je stále na úteku, potvrdil pre miestne médiá Soylu. Akcia na dolapenie tohto páchateľa pokračuje.

"Naše bezpečnostné sily spustili všetky nevyhnutné operácie. Ak boh dá, útočník bude chytený už čoskoro," vyhlásil minister. Podľa guvernéra provincie Istanbul Vasipa Sahina ide o teroristický čin. Útok sa odohral krátko po polnoci.

Policajné a poriadkové zložky s obrnenými vozidlami zablokovali oblasť v okolí klubu, ktorý je jedným z najvyhľadávanejších v meste. V danom čase sa v ňom nachádzalo približne 600 ľudí oslavujúcich príchod Nového roku.

Biely dom incident odsúdil ako "príšerný teroristický útok", pričom Turecku ponúkol pomoc. Reagovala tiež šéfka diplomacie EÚ Federica Mogheriniová, ktorá uviedla, že únia bude pokračovať v predchádzaní takýmto tragédiám.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne nikto neprihlásil. Turecko však v minulom roku zažilo sériu teroristických atentátov, ku ktorým sa neskôr prihlásila buď džihádistická sekta Islamský štát alebo kurdskí povstalci.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

17:00 Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

Nemecké provládne médiá sa zaoberajú zakrývaním vplyvov migračnej politiky otvorených dverí kancelár…