Masaker v Kanade. V mešite útočníci pozabíjali ľudí

30.1.2017 7:10

Šesť ľudí prišlo o život a ďalších osem osôb utrpelo zranenia pri streľbe počas nedeľňajších večerných modlitieb v mešite v kanadskom meste Québec. Novinárov o tom dnes informovala hovorkyňa québeckej provinciálnej polície Christine Coulombeová s tým, že niektorí ľudia sú zranení ťažko.

Masaker v Kanade. V mešite útočníci pozabíjali ľudí
Foto: Reprofoto: Twitter
Popis: Po streľbe v mešite.

Zastrelení boli vo veku približne od 35 do 70 rokov, spresnila hovorkyňa. V čase útoku sa v mešite nachádzalo 39 ľudí. Zatknuté boli dve osoby - jedna priamo na mieste činu a druhá v neďalekej lokalite Ile d'Orléans.

Incident sa udial v priestoroch québeckého islamského kultúrneho centra, slúžiaceho ako mešita. Objekt a jeho okolie polícia uzavrela. Motív streľby bezprostredne známy nebol. Kanadský premiér Justin Trudeau označil streľbu v mešite za "teroristický útok na moslimov".

 

 

S prejavom nenávisti sa toto islamské kultúrne stredisko stretlo už vlani júni, keď sa pred jeho vchodom našla prasacia hlava. Podobných incidentov súvisiacich s islamofóbiou pribudlo v ostaných rokoch aj v celej provincii Québec, kde práve prebieha politická diskusia o možnom zákaze nikábu a celkovom zahaľovaní ženskej tváre.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Merkelová stojí pri Junckerovi a ide proti Orbánovi. Pre tento vládny plagát

0:00 Merkelová stojí pri Junckerovi a ide proti Orbánovi. Pre tento vládny plagát

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok oznámila, že predseda Európskej komisie Jean-Claude J…