Mamutia nemecká banka sa rúti ku dnu. Práve dnes

6. 3. 2017 19:33

Pozícia najväčšej nemeckej banky Deutsche Bank sa aj naďalej prepadá. V pondelok po ohlásení nových zmien klesli akcie nemeckého finančného kolosa o celých 5 %, informuje BBC.

Mamutia nemecká banka sa rúti ku dnu. Práve dnes
Foto: Hans Štembera
Popis: Nemecká vlajka
reklama

Vedenie najväčšej nemeckej banky sa chystá získať okolo 8 miliárd eur prostredníctvom predaja niektorých cenných papierov, ku ktorému by malo dôjsť koncom tohto mesiaca.

Informácia o predaji potvrdzuje podľa britskej BBC len ďalšiu snahu dostať banku z nepriaznivej situácie. Nemecká banka si okrem toho navzdory nedávnym vyhláseniam o predaji Postbank túto retailovú banku zatiaľ ponechá.

Finančnú inštitúciu s pobočkami vo viac ako 70 krajinách sveta čaká reorganizácia do troch divízií: súkromného bankovníctva, asset manažmentu a korporátneho a investičného bankovníctva.

Vedenie Deutsche Bank sa týmito zmenami snaží revitalizovať finančnú inštitúciu, ktorá už od roku 2012 čelí veľkým problémom spojeným s finančnými stratami.

Riaditeľ Deutsche Bank John Cryan z Veľkej Británie k tomu uviedol: „Zvýšenie kapitálu výrazne posilní finančnú silu banky. Nová štruktúra opierajúca sa o tri piliere má prispieť k výraznému rastu, a to nielen čo sa týka obratu, ale aj zisku.“

Reštrukturalizácia banky bude stáť 2 miliardy eur. Vo výsledku by však mala ušetriť vyše 3 miliárd eur na nákladoch.

Pozícia Deutsche Bank, ktorá v súčasnosti čelí mnohým problémom spojeným s nízkou výnosnosťou svojich investícií a vysokými dlhmi, aj naďalej znervózňuje mnohých investorov.

V decembri minulého roka vedenie banky ohlásilo, že zaplatí 7,2 miliardy dolárov americkému ministerstvu zahraničia za predaj toxických aktív v rokoch 2005 až 2007, ktoré mnohí spájajú s počiatkom svetovej finančnej krízy.

Za uplynulý rok Deutsche Bank ohlásila stratu vo výške 1,4 miliardy eur.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: fib
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koronavírus v USA. Mrazivé. Po meste sú dočasné márnice. Nezamestnanosť raketovo stúpla...

23:59 Koronavírus v USA. Mrazivé. Po meste sú dočasné márnice. Nezamestnanosť raketovo stúpla...

USA sú najviac postihnutou krajinou, ktorú zasiahla pandémia koronavírusu. Celkovo je v štáte po…