Malér okolo Karla Gotta? Ide o Pražský hrad. Vdova Ivana sa ozvala

19. 11. 2019 7:01

Manželke po zosnulom spevákovi Karlovi Gottovi Ivane sa zrejme veľmi nepáčilo, že hovorca českej hlavy štátu Jiří Ovčáček zverejnil jej list určený prezidentovi, v ktorom Milošovi Zemanovi spoločne s pracovníkmi Kancelárie prezidenta republiky ďakovala za realizáciu pohrebu majstra. A zareagovala na osobnom webe niekoľkonásobného českého slávika.

Malér okolo Karla Gotta? Ide o Pražský hrad. Vdova Ivana sa ozvala
Foto: Hans Štembera
Popis: Zádušná omša za Karla Gotta v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtecha na Pražskom hrade

„Poslednú rozlúčku s pánom Karlom Gottom pripravovala pani Ivana Gottová v spolupráci s Arcibiskupstvom pražským a ďalej Úradom vlády Českej republiky a Kanceláriou prezidenta republiky. Vzhľadom na náročnosť príprav poslednej rozlúčky v Paláci Žofín, v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtecha aj na ďalších miestach v Prahe a takisto vzhľadom na profesionálny prístup a dôstojný priebeh poslednej rozlúčky považovala pani Ivana Gottová za správne vysloviť poďakovanie za poskytnutú podporu, pomoc a spoluprácu, čo urobila osobným listom, a to predovšetkým J. Em. Dominikovi kardinálovi Dukovi OP a tiež ďalším, aj prezidentovi republiky, a ďalej poďakovanie za vyjadrenie sústrasti, ktoré bolo zverejnené na týchto internetových stránkach,“ poznamenala k celej veci hovorkyňa rodiny Karla Gotta Aneta Stolzová na webe karelgott.com.

Zároveň dodala: „Pani Ivana Gottová považuje naďalej vyslovené poďakovania za správne, na medializáciu súkromnej korešpondencie však nevidí dôvod a nenesie zodpovednosť za konanie iných osôb.“

List Ivany Gottovej zverejnil prostredníctvom sociálnych sietí Jiří Ovčáček pred niekoľkými dňami. „Pán prezident dostal nádherný list od pani Ivany Gottovej,“ napísal.

 

 

Zdroj: Twitter/Jiří Ovčáček

Karel Gott podľahol ťažkej chorobe v utorok 1. októbra pred polnocou. Liečil sa s akútnou leukémiou.

Verejnosť sa s ním mohla naposledy rozlúčiť 11. októbra na pražskom Žofíne, kam dorazilo približne 49 000 ľudí. O deň neskôr sa konala zádušná omša vo svätovítskej katedrále, kam sa prišli s legendou populárnej hudby rozlúčiť nielen príbuzní, priatelia a spolupracovníci, ale aj politici, speváci, herci, športovci a ďalší pozvaní hostia. Sobota 12. októbra bola zároveň dňom štátneho smútku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

20:23 Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

Ľudí k voľbe extrémizmu motivuje pocit sklamania z doterajších vládnych garnitúr aj dezinformácie v …