Majú psiu povinnosť tu byť! Aj toto odkazuje koalícia poslancom, ktorí chcú Pellegriniho hlavu

9.9.2019 16:03

Poslanci, ktorí sa podpíšu pod zvolanie mimoriadnej schôdze, by na ňu mali prísť. Na ďalší neúspešný pokus otvoriť mimoriadnu schôdzu, na ktorej chcela opozícia odvolať premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), tak reagovali podpredseda vlády a minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd), ako aj poslanec parlamentu Jaroslav Baška (Smer-SD). Plénum v pondelok opäť nebolo uznášaniaschopné.

Majú psiu povinnosť tu byť! Aj toto odkazuje koalícia poslancom, ktorí chcú Pellegriniho hlavu
Foto: TASR
Popis: Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini

"Urobili sme to aj v piatok, pretože sme chceli zistiť, ako sú na tom niektorí poslanci, ktorí sa podpísali pod zvolanie mimoriadnej schôdze na odovolanie predsedu vlády. Ako to vážne myslia s ich podpismi, ktoré dali na zvolanie tejto schôdze," okomentoval Baška neúspešný pokus o otvorenie schôdze.

Ing. Jaroslav Baška

  • SMER SD
  • Trenčiansky kraj, predseda samosprávneho kraja
  • poslanec

Návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi zaradil predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) ako posledný bod riadnej schôdze.

"Ani podpis, ktorý dajú na zvolanie tejto mimoriadnej schôdze, im nestojí za to, aby na ňu prišli. Pevne verím, že aj tí poslanci, ktorí sa podpísali na zvolanie mimoriadnej schôdze, tam už konečne budú," doplnil Baška.

"Myslím si, že keď to 32 poslancov podpíše, majú psiu povinnosť tu byť. Keď podpisujem takúto vec, presne viem, kedy môže schôdza približne byť," reagoval Sólymos pred novinármi.

Za obštrukciu zo strany vládnej koalície by to podľa vlastných slov bral vtedy, ak by boli vzťahy medzi opozíciou a koalíciou korektné.

Riadne zasadnutie parlamentu začne v utorok 10. septembra. Na nej má plénum ako posledný bod prerokovať návrh na vyslovenie nedôvery Pellegrinimu.

Pôvodne sa mal predseda vlády pred poslancov postaviť v piatok (6. 9.), ani vtedy sa pre neúčasť viacerých zákonodarcov schôdzu ani po prestávke nepodarilo otvoriť. Bod programu presunuli na pondelok, keď ho napokon opäť presunuli.

Premiéra chce o kreslo pripraviť opozícia. Dôvodom je, že nenavrhol odvolať Moniku Jankovskú (Smer-SD) z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, čo sa objavili informácie o jej údajnej komunikácii s Marianom Kočnerom, obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Vláda s odvolaním nesúhlasí, Jankovská medzičasom vo funkcii skončila.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koalícia s Kiskom? Bude to ťažké, zatiaľ nie je dohodnuté nič, povedal Truban

10:24 Koalícia s Kiskom? Bude to ťažké, zatiaľ nie je dohodnuté nič, povedal Truban

Koalícia Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia dala strane Za ľudí exprezidenta Andreja K…