Majster sveta či niekdajšie tenisové eso vyjadrili verejnú podporu Drobovi. Svojich sympatizantov však majú aj iní kandidáti

12.10.2017 7:02

Môže sa pochváliť prominentnými kamarátmi. Kandidát na kreslo bratislavského župana nemá o priateľov zo športových kruhov evidentne núdzu. V rámci predvolebnej kampane mu totiž vyjadrili podporu niekoľkí známi slovenskí športovci.

Majster sveta či niekdajšie tenisové eso vyjadrili verejnú podporu Drobovi. Svojich sympatizantov však majú aj iní kandidáti
Foto: mr
Popis: Juraj Droba uspel so svojou kandidatúrou na post predsedu BSK

V Drobovom ´portfóliu´ sa nachádzajú napr. hokejový majster sveta z Göteborgu 2002 a dlhoročná opora národného tímu - brankár Ján Lašák, prípadne niekdajšia slovenská reprezentantka v krasokorčuľovaní Oľga Beständigová.

„Nikdy sme sa nebavili o politike a takmer nikdy sme sa nebavili o hokeji. Naše práce sme vynechávali, no napriek tomu sme si mali vždy čo povedať,“ chválil bratislavského kandidáta gólman, ktorý v drese Nashvillu Predators okúsil aj najslávnejšiu hokejovú ligu sveta, kanadsko-americkú NHL.

V podobnom duchu sa, logicky, vyjadrovala aj krasokorčuliarka Beständigová.

„Ďuro nikdy ´nemontuje´ politiku do toho kamarátstva. Ďuri je náš,“ dodala na záver minútového videa bratislavská rodáčka, ktorá na rozdiel od Zvolenčana Lašáka môže Drobovi 4. novembra aj regulárne odovzdať hlas.

Rovnako ako Beständigová aj bývalý skvelý tenisový reprezentant Dominik Hrbatý môže ako Bratislavčan v župných voľbách zahlasovať za Drobu.

Apropo, vyjadril by Hrbatý verejnú podporu aj ďalšiemu politikovi? Má v politických kruhoch aj ďalších priateľov?

„Tak Ďurovi som vyjadril podporu preto, že to je môj fakt blízky kamarát. Inak ale vôbec nerobím žiadnu podporu ani politickým stranám, ani iným politikom. A nerobil som to ani v minulosti. Ďuro je ale slušný človek, pričom komunálne voľby sú skôr o ľuďoch ako o politických stranách. Teda svojím spôsobom regionálna vec, a tak to vnímam predovšetkým ako osobnú záležitosť než politickú," povedal Parlamentným listom semifinalista French Open z roku 1999 a výrazná postava slovenského daviscupového výberu minulej dekády.

Sám Droba ho v nadpise propagačného videa nazval ´najväčším srdciarom´ slovenského športu.

Tenista s prezývkou Dominátor pre zmenu Drobu označil za jedného z piatich najlepších kamarátov, akých má.

„Rád sa zabáva, vždy, keď je nejaká akcia, tak tam Ďura stále vidím. Je rád medzi ľuďmi a rád sa s nimi rozpráva, tak je to, myslím, úplne trefné. Verím, že ak by sa stal županom, tak by bol dobrým županom, robil by veci z presvedčenia a podľa toho, čo je správne,“ uviedol okrem iného vo videu niekdajší tenista.

Podpora z radov umelcov či športovcov konkrétnemu kandidátovi nie je pred voľbami ničím výnimočným ani na Slovensku. 

Drobovho protikandidáta Jána Mrvu podporuje napr. bývalý futbalový legionár Marián Zeman, kandidátovi na nitrianskeho župana Petrovi Oremusovi zasa verejne „drukuje“ iný futbalový exreprezentant Igor Demo.

Svojimi sympatiami, respektíve podporou k banskobystrickému podnikateľovi a kandidátovi na župana Jánovi Lunterovi sa dlhodobo netají ani iný hokejový velikán z povestnej ´zlatej generácie´ - Michal Handzuš.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

17:00 Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

Minisummit o migrácii, na ktorý zvolal šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker predstaviteľov šest…